Urodzinowa wyprzedaż GOG.com - 15 najciekawszych gier

Z naszej listy rekomendacji.

Rozpoczęła się wielka urodzinowa wyprzedaż w sklepie GOG.com. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie specjalnej listy rekomendacji Eurogamera - tak też uczyniliśmy, a poniżej przedstawiamy część tytułów, które zostały przez nas wyróżnione. Gorąco polecamy każdą z tych produkcji.

Jak szybko zauważycie, postaraliśmy się zachować balans między wysokobudżetowymi hitami, a grami niezależnymi. Obok Wiedźmina 3 znalazło się więc miejsce dla tytułów, takich jak Owlboy. Na kolejnej stronie znajdziecie między innymi Stardew Valley czy jedną z odsłon serii Elder Scrolls.

W sklepie trwa też głosowanie - do 4 września użytkownicy wybiorą, jaka gra zostanie udostępniona za darmo. Będzie to Firewatch, Superhot lub Shadow Warrior 2.

Zachęcamy oczywiście do wskazywania Waszych ulubionych gier, które można nabyć w atrakcyjnych cenach. Natomiast teraz bez zbędnego przedłużania - zaczynamy!

Fallout: New Vegas

Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza produkcja w dorobku amerykańskiego studia Obsidian. Tak jak inne tytuły tej firmy, w okresie premiery borykała się z problemami technicznymi, ale jest doskonałym RPG.

Wielu twierdzi, że New Vegas oferuje najciekawszą fabułę i poboczne historie spośród wszystkich współczesnych odsłon Fallouta. Nawet opowieści z DLC (dostępnych w edycji Ultimate, również przecenionej) są najwyższej jakości.

Eksploracja nie jest tak swobodna jak w Fallout 4, ale interesujące frakcje, wybory, wątki i rozbudowana warstwa RPG nawet dziś robi wielkie wrażenie.

gognewvegas

Owlboy

Wszystkie elementy składowe stoją w Owlboy na najwyższym poziomie - rozgrywka, oprawa i historia. Nie jest to kolejna typowa platformówka, gdyż sporo czasu spędzamy na lataniu. Otus, główny bohater, może też chwytać towarzyszy, którzy - wyposażeni w odpowiednią broń - pomagają rozprawić się z przeszkodami i wrogami.

Świetna jest w tej grze różnorodność. Nie robimy nieustannie tego samego. Czasem musimy się skradać i przemykać za plecami przeciwników, kiedy indziej skupiamy się na otwartej walce, innym razem na jak najszybszym pokonaniu lokacji.

Przede wszystkim jednak porywa niesamowity klimat. Muzyka perfekcyjnie uzupełnia bajkową oprawę. Jeżeli przyznawałbym nagrodę w kategorii „Najlepsza grafika Pixel-art”, Owlboy byłby niezaprzeczalnym zwycięzcą.

gogwolw

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Tej gry nikomu przedstawiać nie trzeba, choć możliwe, że są jeszcze tacy, którzy z jakichś powodów nie mieli okazji przetestować hitu od CD Projekt RED - a wyprzedaże to idealna okazja do nadrabiania zaległości.

Angażująca fabuła, wiele rozbudowanych wątków pobocznych, świetnie wykreowany świat i postacie, z którymi łatwo się zżyć - to tylko niektóre cechy Dzikiego Gonu.

Warto też dodać, że w promocji kupimy nawet edycję gry z dwoma rozszerzeniami fabularnymi. Szczególnie dodatek Serca z Kamienia to fantastyczna, magiczna przygoda - dobra dla tych, którzy nie mają czasu na kampanie trwające 40 godzin.

gogwitcher

Kingdom Come: Deliverance

Średniowieczne RPG to świetna odskocznia od wielu gier tego typu, które korzystają z różnych elementów fantasy. Tutaj nie uświadczymy potworów, magii i elfów.

Zamiast tego, fabuła skupia się na wydarzeniach najazdu Zygmunta Luksemburskiego, Króla Węgier i Chorwacji, na Królestwo Bohemii na początku XV wieku.

Gra oferuje wiele rozbudowanych aspektów rozgrywki, sporo statystyk i skomplikowany system walki. Z pewnością nie jest to produkcja zręcznościowa. Dokonamy wielu wyborów i przejdziemy długą drogę - od ucznia kowala do rycerza.

gogkingo

Divinity: Original Sin 2

Sequel Original Sin przewyższa oryginał (i tak dobry) pod każdym względem. Oferuje lepiej zbalansowaną atmosferę, ponieważ tym razem humor jest lepiej wyważony i pasuje do sytuacji.

Otrzymujemy o wiele ciekawszy prolog do długiej przygody, rozbudowany system klas i wyboru talentów, wielowarstwowe dialogi i mnóstwo pobocznych wątków fabularnych.

Do tego angażujący i zachęcający do eksperymentowania system walki w turach, który sprawia, że pozornie mało dynamiczna gra sprawia wrażenie szalenie efektownej.

gogdiviniti

Hollow Knight

Debiutancki projekt dwuosobowego studia Team Cherry z Australii to jedna z najlepszych platformówek z gatunku metroidvania, jakie kiedykolwiek powstały.

Twórcom udało się przygotować nie tylko maksymalnie dopracowaną i przemyślaną strukturę rozgrywki, ze zwiedzaniem ogromnego, połączonego świata podziemi, ale oferują też fantastyczną oprawę audiowizualną.

Co ciekawe, choć mamy do czynienia z grą 2D bez rozbudowanego systemu walki, po paru godzinach wyraźnie czujemy pewne podobieństwa z cyklem Souls. To choćby minimalistyczna, tajemnicza narracja i rozmowy z postaciami niezależnymi, a także odpoczywanie na ławeczkach - odpowiedniku ognisk.

Do tego mnóstwo sekretów, ciekawy system ulepszeń i satysfakcjonująca eksploracja. Metroid i Castlevania mogą być dumne z takiego wnuczka.

goghollo

Darksiders Warmastered Edition

Darksiders to nawet kilka lat po premierze doskonałe połączenie gry akcji i przygodowej produkcji inspirowanej eksploracją z cyklu The Legend of Zelda.

Taki miks nie każdemu może przypaść do gustu, ale naprawdę warto dać tej grze szansę - tym bardziej, że zbliża się premiera Darksiders 3.

Wcielamy się w Wojnę, jednego z jeźdźców apokalipsy. Z biegiem czasu rozwijamy bohatera i zdobywamy szereg nowych kombosów, umiejętności i ataków. Walka wciąga od początku, ale z postępami staje się coraz bardziej satysfakcjonująca.

gogdarksider

Przejdź na następną stronę, by przeczytać - między innymi - o Into the Breach czy SWAT 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami