Ujawnione niedawnym materiałem RPG w uniwersum autorstwa J.K. Rowling nosi nazwę Harry Potter Magic Awakened, a nad projektem pracuje studio Avalanche Software - wynika z nieoficjalnych informacji.

Tytuł powstającej gry przedstawił na Twitterze dziennikarz BBC News - Lizo Mzimba - powołując się na anonimowych informatorów. Podkreśla jednak, że pod uwagę brana jest jeszcze inna nazwa: Magic Forever.

Istnienie projektu potwierdził też we własnych źródłach Eurogamer. Produkcja najwcześniej ukaże się za rok, a nad pozycją pracuje Avalanche Software, które na swoim koncie ma Auta 3 i Disney Infinity. Zespołu nie należy mylić z Avalanche Studios, czyli twórcami Just Cause.

01
Warner Bros. usuwa z internetu materiały powiązane z grą

Warto zaznaczyć, że ekipa od kilkudziesięciu miesięcy prowadzi rekrutację pracowników. Firma poszukuje osób „o głębokim zrozumieniu brytyjskiej kultury” i doświadczeniu w „nieliniowych grach fabularnych, zwłaszcza RPG”.

Oczywiście informacje nadal są nieoficjalne, więc mogą nie znaleźć pokrycia w rzeczywistości. Faktem jest jednak, że Warner Bros. usuwa z serwisu YouTube film prezentujący tytuł, co sugeruje, że coś rzeczywiście jest na rzeczy.

Produkcja przedstawi ponoć historię niezwiązaną z książkami i filmami. Akcję osadzono podobno w XIX wieku - gracze wcielą się w wykreowanego przez siebie ucznia Hogwartu. Nie zabraknie podejmowania wyborów, otwartego świata i zaklęć.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały