FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 3 - Kurs kolizyjny, cz. 2

Gramy o mistrzostwa krajów i walczymy o wielkie finały.

Na poprzedniej stronie rozpoczęliśmy opis trzeciego rozdziału, Kurs kolizyjny. Atmosfera wokół Alexa Huntera robi się coraz gęstsza, a menadżer daje mu jasno do zrozumienia, że powinien być bardziej skupiony na grze, a nie na aktywnościach poza boiskiem.

W tym momencie wracamy jednak do Danny'ego Williamsa, dla którego to dopiero początek rozdziału. Zanim przejdziemy do najbliższego meczu, a więc 1/8 finału Ligi Mistrzów, czeka cię bardzo ważna decyzja w mieszkaniu - stanąć po stronie dotychczasowego agenta, czyli Michaela, a może posłuchać porad Ringo.

Decydując się na pierwszą opcję, stracisz wieloletniego przyjaciela. Z kolei gdy zostaniesz z Ringo, natychmiast zwolnisz Michaela. Na potrzeby poradnika decydujemy się właśnie na taki krok, po czym przechodzimy do spotkania w Lidze Mistrzów. Staramy się oczywiście o zwycięstwo.

Po spotkaniu nie dzieje się zbyt dużo i kilka chwil później możemy pokusić się o natychmiastowy rewanż. Po awansie do kolejnej rundy wracamy do Danny'ego - jeśli zdecydowaliśmy się na pozostanie z Ringo, sytuacja przybierze specyficznego obrotu spraw. Okazuje się, że u Danny'ego rano był komornik.

019
Ringo nieumiejętnie obracał pieniędzmi Danny'ego

Ringo przecenił swoje możliwości i nieumiejętnie obracał pieniędzmi przyjaciela, tracąc przy okazji wszystkie oszczędności, także swoje. Musimy się jednak z tego otrząsnąć, dlatego przystępujemy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po spotkaniu oglądamy kolejną scenkę i rozgrywamy rewanż, starając się tym samym awansować do półfinału.

W tym momencie gra zasugeruje powrót do postaci Alexa Huntera, co czynimy. To spotkanie prawdopodobnie rozpoczniemy na ławce rezerwowych, a naszym celem będzie doprowadzenie do utrzymania wyniku. Najlepiej będzie też strzelić bramkę i uzyskać wysoką ocenę, powyżej 8.0. Podobne cele zostaną postawione ci także podczas rewanżu.

W kolejnych etapach gry staraj się o dobre rozgrywanie treningów, aby wrócić do wyjściowej jedenastki - zanim wrócisz do spotkań Ligi Mistrzów, rozegrasz także mecze ligowe. Po najbliższym pojedynku czeka cię kolejny ważny wybór - spędzić czas z Kim, a może wykonać zobowiązania wobec prasy i ustalonego przez agentkę grafiku?

Decydujemy się na pierwsze rozwiązanie, stawiając rodzinę ponad biznesem. Następnie przechodzimy do postaci Kim, która po raz kolejny łamie wewnętrzne zasady kadry i rozmawia o zainteresowaniu agentki. Tym samym zostajemy wyproszeni z szatni na indywidualną rozmowę.

020
Trenerka Kim nie będzie zbytnio zachwycona

Musimy podjąć kolejny ważny wybór w dialogu. Możesz wybrać opcję „Czego się nauczę, siedząc w domu?” lub „Drużyna jest dla mnie wszystkim”. Wybieramy drugą opcję, jeśli chcemy pozostać w kadrze. Otrzymujemy tym samym ostatnią szansę i rozgrywamy półfinał Mistrzostw Świata, starając się przy tym oczywiście o zwycięstwo.

Po awansie do finału rozgrywek Kim spotyka rywalkę i tym samym kończy swoją część trzeciego rozdziału. Przenosimy się zatem do Alexa Huntera, który w dalszym ciągu walczy w Lidze Mistrzów. W przypadku zwycięstwa w dwumeczu i awansu do finału imprezy, przełączamy się na postać sugerowaną, czyli Danny'ego.

Rozgrywamy kolejne mecze, bierzemy udział w treningach, a także ćwiczymy indywidualnie z Butlerem. Spotykamy się także z bratem Williamsa i rozgrywamy mini-grę. Naszym celem jest strzelenie większej liczby bramek z główki. Podczas kolejnego meczu dochodzi do starcia pomiędzy braćmi - mimo wszystko, staramy się o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Wracamy do Alexa Huntera, który przed finałem europejskiego pucharu mierzy się w El Classico, czyli potyczce pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną. To kluczowy dla zdobycia Mistrzostwa Hiszpanii mecz, dlatego staraj się o zwycięstwo. Po spotkaniu gramy w mini grę z Neymarem, po czym wracamy do Danny'ego Williamsa.

Jeśli wygrywamy rewanż z PSG, awansujemy do finału Ligi Mistrzów i wracamy do angielskiej ligi, gdzie podczas kilku meczów walczymy o mistrzostwo kraju, kończąc tym samym część rozdziału i wracając do Alexa Huntera. Główny bohater również stoi przed szansą na wygranie mistrzostwa kraju, a w tym celu rozgrywamy mecz między innymi z rywalem „zza miedzy”, czyli z Atletico Madryt. Zdobywając lub przegrywając mistrzostwo, kończymy także trzeci rozdział opowieści.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami