Assassin's Creed Odyssey - Walka z Talosem

Misja poboczna (Wyspy Kefaloni): pokonujemy najemnika o ksywce Krwawa Pięść.

Zadanie to pojawi się w dzienniku automatycznie podczas wykonywania misji głównej o nazwie Windykator.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 5

W jego trakcie będziesz uwalniał dziewczynkę o imieniu Febe. Po rozbiciu obozu bandytów i udzieleniu dziewczynie pomocy zostaniesz poinformowany, że na głównego bohatera poluje jeden z najemników.

Chodzi o Talosa, zwanego Kamienną Pięścią. Jest to przeciwnik na 5 poziomie doświadczenia, który zostanie zaznaczony na mapie ikoną czerwonego hełmu (A).

Jeśli nie posiadasz jeszcze postaci na 5 poziomie doświadczenia, to staraj się omijać przeciwnika i nie wchodzić mu w drogę. Dopiero, kiedy będziesz już wystarczająco silny możesz rozpocząć pojedynek z rywalem.

d007

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Talos jest przeciwnikiem posiadającym miecz oraz łuk, ale jest podatny na ostrzał, a przede wszystkim na skrytobójstwo. Dlatego walkę najlepiej rozpocząć od zakradnięcia się do rywala (1) i zaatakowania go od tyłu. W ten sposób pozbawisz go sporej ilości życia.

Pozostała część walki przypomina już zwyczajne starcie. Paruj lub unikaj wrogich ciosów i kiedy to możliwe sam wyprowadzaj ataki. Uważaj na momenty, gdy rywal zaczyna świecić na żółto, ponieważ oznacza to wyprowadzanie ataku specjalnego, przed którym najlepiej odskoczyć.

Po rozprawieniu się z Talosem przeszukaj jego ciało, ponieważ znajdziesz przy nim cenne przedmioty.

Uwaga - jeśli nie zabijesz Talosa przed misją główną, w której walczysz z Cyklopem, to najemnik wspomoże go w walce.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami