Assassin's Creed Odyssey - tworzenie i ulepszanie przedmiotów, grawerowanie

Zobacz, jak wzmacniań przedmioty u kowala.

Chociaż podczas gry odnajdujemy mnóstwo przedmiotów, broni i różnych części pancerza, to nie jesteśmy ograniczeni jedynie do korzystania z gotowych elementów.

Wraz z postępami w grze będziemy bowiem znajdować coraz silniejsze przedmioty, które mogą należeć do jednej z czterech kategorii:

  • Zwykłych
  • Rzadkich
  • Epickich
  • Legendarnych

Im wyższy status posiada dany przedmiot, tym lepsze są jego statystyki, co często jest związane z dodatkowymi bonusami oraz większą liczbą miejsc na ulepszenia.

Przekłada się to oczywiście na większą wartość, a w przypadku jego demontażu na rzadsze i cenniejsze surowce, z których został stworzony.

Kowal i jego warsztat

Wszystkie rzeczy związane z zakupem, sprzedażą czy ulepszaniem broni możesz dokonać u kowali. Można ich łatwo zlokalizować poprzez ikonę młota i kowadła (1), która pojawia się na mapie po odkryciu danego rzemieślnika.

kowal

Kiedy dotrzesz do kowala możesz rozpocząć z nim rozmowę, co spowoduje otworzenie nowego menu. W nim możesz wybrać jedną z czterech dostępnych opcji:

  • Kup (2) - możesz tu za gotówkę zakupić jakiś towar oferowany przez kowala. Najczęściej wybór przedmiotów jest dość spory.
  • Sprzedaj (3) - jeśli narzekasz na brak gotówki, a nosisz ze sobą zbędny arsenał, to możesz go w tym miejscu spieniężyć.
  • Ulepszenie (4) - za gotówkę możesz ulepszyć wybrany przedmiot.
  • Graweruj (5) - za odpowiednią opłatą możesz wzmocnić wybrany element ekwipunku.

Samo kupowanie i sprzedawanie towarów jest bardzo proste. Po wybraniu opcji Kup lub Sprzedaj pojawi się nowe menu. Najeżdżasz w nim na konkretny towar z listy (6), sprawdzasz jego opis, statystyki i cenę (7), a jeśli chcesz sfinalizować transakcę wybierasz opcję Kup lub Sprzedaj (8).

Ulepszanie i grawerowanie

Jak jest jednak różnica między ulepszaniem (4), a grawerowaniem (5)? Jest to stosunkowo proste. Ulepszanie, za gotówkę i surowce, umożliwia podniesienie statystyk danej broni lub pancerza.

kowal2

Grawerunki umożliwiają z kolei dodanie do broni lub pancerza specjalnych bonusów, o ile dany przedmiot posiada miejsce na jego użycie i oczywiście po dokonaniu odpowiedniej zapłaty (pieniędzmi i surowcami).

W jaki sposób ulepszać i grawerować przedmioty? Jest to proste. W pierwszym przypadku wystarczy wejść w menu Ulepszenie (4). Z wyświetlonej listy (9) wybierz interesujący obiekt. Po jego kliknięciu z prawej strony pojawią się jego statystyki oraz to, o ile zostanie ulepszony (10). Jeśli posiadasz środki na zapłatę, to wystarczy skorzystać z opcji Ulepsz (11).

kowal3

W przypadku grawerunków sprawa prezentuje się dość podobnie. Po wejściu w menu grawerowania (5) wybierz z listy przedmiot, który chcesz ulepszyć. Pojawi się nowe menu. Z prawej strony wyświetlone zostaną statystyki broni, ewentualne bonusy, a zielonymi ikonami (12) ilość miejsc na grawerunek. Im cenniejszy przedmiot, tym miejsc na ulepszenia będzie więcej.

Następnie z listy z lewej (13) wybieramy interesujący nas grawerunek i, jeśli posiadamy odpowiednią ilość funduszy, dokonujemy grawerunku (14). Od tej pory dana rzecz będzie posiadała dodatkowy bonus.

Same grawerunki zdobywamy podczas przygody. Możemy je znajdować w świecie gry oraz otrzymywać za wykonywanie zadań.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami