Assassin's Creed Odyssey - początek, bitwa pod Termopilami i ustawienia

Rozpoczynamy przygodę od wcielenia się w Leonidasa.

Kampania fabularna w Assassin's Creed Odyssey rozpoczyna się podczas wprowadzenia do rozpoczynającej się bitwy pod Termopilami w 480 roku przed naszą erą. Pierwsza animacja przedstawia spartańskiego dowódcę, Leonidasa, szykującego się wraz z żołnierzami do starcia z Persami.

Po zakończeniu filmu wprowadzającego lądujemy w samym środku starcia. Pierwsza sekwencja ma za zadanie przybliżyć graczowi sterowanie oraz sposoby prowadzenia walki z przeciwnikami.

Po rozpoczęciu bitwy rusz przed siebie i wbiegnij między walczących wojowników. Pierwszym celem będzie wybranie wyróżniających się i oznaczonych rywali i pokonanie kilku z nich.

Na początku nauczysz się wykorzystywać podstawowe ataki. Aby je wyprowadzać wystarczy wciskać klawisze, które będą pojawiać się na ekranie.

001

Po zabiciu kilku nieprzyjaciół nauczysz się korzystać z ataków specjalnych. Aby to uczynić, wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy (1), która zostanie wyświetlona. Następnie będziesz miał chwilę czasu, aby wypróbować również inne ataki specjalne.

Wystarczy wcisnąć klawisz odpowiedzialny za rozpoczęcie ataku specjalnego, a potem wcisnąć klawisz (2) przypisany do danego rodzaju ataku.

002

Po przetestowaniu różnych kombinacji i zabiciu kilku wrogów, skieruj się w stronę pobliskiego urwiska, gdzie walczy kilku wojowników (3).

Kiedy się do nich zbliżysz rozpocznie się kolejna animowana scenka, po której bohater wraz z perskim dowódcą Kuruszem, spadną na arenę.

003

Tutaj poznasz kolejne wskazówki dotyczące walki. Na początek na ekranie pojawi się informacja, w jaki sposób można skupiać się na przeciwniku - ułatwia to prowadzenie pojedynku zwłaszcza, gdy walczymy z jednym wrogiem.

Kiedy wróg zbliży się do bohatera pojawi się kolejna wskazówka związana z unikami (4). Wciśnij klawisz, który się pojawi się pojawi i wykonaj ruch w którymś z kierunków. Jeśli przytrzymasz klawisz uniku dłużej, to bohater oddali się od rywala na większą odległość.

004

W dalszej części walki nie zapominaj o obronie, ale samemu przystąp do ataku. Rywal dysponuje tarczą. Kiedy jej używa zwykłe ciosy Leonidasa będą nieskuteczne. Należy wtedy wyprowadzić mocne uderzenie (5).

Po przełamaniu gardy szybko zaatakuj rywala. Powtarzaj ten schemat i uważaj na potężne ataki Kurusza, przed którymi wykonuj uniki, a potem szybko kontratakuj. Kontynuuj, aż rozprawisz się z wrogiem.

Ustawienia gry

Po zabiciu Kurusza rozpocznie się scenka, po której zostaniesz przeniesiony do teraźniejszości, gdzie trzeba będzie dokonać pewnych wyborów. Pamiętaj, że część z nich będziesz mógł następnie zmienić w menu głównym w zakładce Opcje.

Pierwszym z nich będzie poziom trudności. Do wyboru są cztery możliwości:

005
  • Niski (6) - o skuteczności postaci nie będzie decydował rozwój zdolności. Dzięki temu można bardziej skupić się na fabule. Polecany głównie dla mniej zaawansowanych graczy.
  • Normalny (7) - na skuteczność postaci wpłynie rozwój jej zdolności oraz dobrany ekwipunek. Jest to opcja dla osób nieco bardziej zaawansowanych, które znają już podstawy gatunku oraz rozwijania postaci.
  • Wysoki (8) - o skuteczności postaci decyduje optymalny dobór poszczególnych zdolności oraz sprzętu. Opcja polecana dla zaawansowanych graczy.
  • Koszmar (9) - o zwycięstwie decyduje nie tylko odpowiedni rozwój bohatera lub bohaterki, ale także wysokie umiejętności toczenia pojedynków z przeciwnikami. Opcja dla zaawansowanych graczy.
006

Kolejny wybór będzie związany z trybem rozgrywki. Tym razem do wyboru są dwie możliwości:

  • Tryb wspomagany (10) - podczas rozgrywki znaczniki i cele misji są wyświetlane cały czas. Rozwiązanie dla osób, które chcą szybko docierać do kolejnych celów.
  • Tryb eksploracji (11) - obiekty i cele zadań muszą być odkrywane samemu, po dotarciu na miejsce. Dla graczy preferujących samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie kolejnych celów i miejsc.
007

Ostatnim elementem będzie wybór między postaciami. Pamiętaj, że jest to jedyna opcja, której nie będziesz mógł zmienić podczas gry, a dokonany wybór będzie związany z warstwą fabularną.

Możesz wybrać między: Aleksiosem (12) oraz Kasandrą (13). Pamiętaj, że ma to wpływ na fabułę oraz dostęp do niektórych misji i zadań.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami