Assassin's Creed Odyssey - Głodni bogowie

Misja poboczna (Wyspy Kefaloni): jaskinia, pomnik Hermesa, złodzieje, skarb.

Jest to jedna z pierwszych misji pobocznych, jakich będziesz mógł się podjąć już na początku gry.

Uwaga - to zadanie jest dostępne tylko wówczas, gdy gramy postacią Aleksiosa

Aby ją rozpocząć udaj się w pobliże jaskini Drogarati (A) na wybrzeżu Koliadai. Natkniesz się tu na człowieka siedzącego na kamieniu.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 2

Podejdź do niego i rozpocznij rozmowę. Okaże się, że w jaskini znajduje się pomnik Hermesa i dzieje się w niej coś dziwnego.

Zadanie będzie polegało na wejściu do środka i zbadaniu całej sprawy.

Aby rozpocząć misję omiń niedawnego rozmówcę i wejdź do jaskini. Podążaj cały czas jedyną możliwą drogą. W trakcie wędrówki możesz się rozglądać i zbierać różne minerały, które tu spotkasz.

d001

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jeśli w pomieszczeniu będzie zbyt ciemno, to możesz rozpalić pochodnię wciskając klawisz, który się wyświetli. W końcu dotrzesz do lokacji ze wspomnianym pomnikiem Hermesa (1). Możesz zbadać ślady (2) znajdujące się z jego lewej strony. Na razie niepolecane jest zabieranie pieniężnej ofiary, ponieważ w pobliżu znajduje się kobieta, która mogłaby zauważyć kradzież.

Zamiast tego zlokalizuj szczelinę w skale (3) i przejdź przez nią, po czym kontynuuj swoją wędrówkę.

d002

W pewnej chwili zbliżysz się do grupy przeciwników. W tym momencie najlepiej zacząć się skradać i ukryć w okolicznych zaroślach. Następnie zbliż się do rywali na tyle, żeby najbliższy (4) z nich usłyszał gwizdnięcie bohatera.

Kiedy rywal zbliży się do bohatera, rozpraw się z nim po cichu. Następnie postąp identycznie z kolejnym wrogiem (5), a potem z następnymi. Gdyby gwizd usłyszało dwóch przeciwników naraz, to możesz szybko się wycofać lub wyeliminować jednego po drugim.

d003

Staraj się unikać otwartej walki, zwłaszcza z większą grupą oponentów, chyba, że czujesz się na siłach, aby dać im radę. Wśród wrogów jest ich dowódca Nisos, który należy do elitarnych przeciwników (w starciu bezpośrednim jest bardziej niebezpieczny, niż zwykli rywale). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wyeliminować go po cichu, jak pozostałych.

Oprócz zabójstwa Nisosa i jego świty musisz jeszcze wejść na drewnianą konstrukcję (po drabinie z prawej lub wdrapując się po półce skalnej z lewej strony). Może być tu pojedynczy wartownik (6), którego wykończ. Następnie przeszukaj skrzynię ze skarbem (7), w której znajdziesz skradzioną ofiarę.

Teraz możesz iść do dalszej części jaskini, gdzie znajduje się drabina prowadząca na zewnątrz lub wrócić tą samą drogą (w drugim przypadku będziesz mógł rozpocząć inne zadanie dodatkowe o nazwie Miłosierni bogowie). Najważniejsze jest udanie się do zleceniodawcy i poinformowanie o zakończeniu zadania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami