Assassin's Creed Odyssey - ekwipunek, zmiana broni i pancerza, statystyki

Zobacz, jak zarządzać przedmiotami przenoszonymi przez główną postać.

Podczas przygody natkniesz się na całą gamę różnorodnych surowców i przedmiotów. Wśród tych pierwszych znajdziesz między innymi skóry, żelazo czy cenne kamienie. Do drugiej kategorii zaliczają się różne części pancerza, a także broń biała i dystansowa.

Należy przy tym pamiętać, że każdy sprzęt w grze może należeć do jednego z czterech poziomów rzadkości - od zwykłych przedmiotów, poprzez rzadkie, kończąc na epickich i legendarnych.

Im wyższy poziom danego przedmiotu, tym więcej bonusów zapewnia, a co za tym idzie jego wartość jest większa.

Wszystkimi przedmiotami, które posiada nasz bohater lub bohaterka, zarządzamy z menu ekwipunku (1).

ekwipunek

Po wejściu do tego menu pojawi się obraz głównej postaci, a wokół niej kilka pól, z których możesz zarządzać przedmiotami. Można je podzielić na kilka obszarów:

  • Broń (2) - w tym miejscu zarządzamy naszą bronią białą (m.in. miecze i włócznie), jak i dystansową (np. łuki i różne rodzaje strzał).
  • Pancerz (3) - tutaj można zmieniać poszczególne elementy pancerza. Zaczynając od głowy, poprzez przedramiona, korpus i pas, kończąc na nagolennikach i ulepszeniach dla konia.
  • Sakwa i ulepszenia (4) - w tych miejscach można sprawdzić inne przedmioty (fabularne, surowce), które przenosi nasz bohater, a także podejrzeć zdobyte przez niego ulepszenia do broni.
  • Statystyki (5) - na dole ekranu widnieją liczbowe statystyki postaci. Można tu sprawdzić poziom jej zdrowia, siłę ataków w każdym z trzech stylów (walka na dystans, w zwarciu i z ukrycia) oraz ogólną jakość pancerza.

Zmiana ekwipunku i porównywanie statystyk

Aby zmienić jakiś element wyposażenia lub wykonać jakąś inną czynność wystarczy najechać na odpowiednią ikonę (6).

W tym momencie rozwinie się menu (7), w którym będziesz mógł wybrać przedmiot związany z daną kategorią (w naszym przypadku są to napierśniki). Wystarczy najechać na interesujący nas element (8), co spowoduje wyświetlenie jego opisu (9).

Jak widać w naszym przypadku mamy do czynienia z rzadkim przedmiotem. Poniżej widać informację o tym, jaki trzeba mieć minimalny poziom (10), aby móc z danego przedmiotu skorzystać.

ekwipunek2

Następnie widzimy liczbową jakość pancerza (11), a strzałką (zieloną w górę lub czerwoną w dół) zaznaczona jest różnica na plus lub na minus w stosunku do tej części noszonej obecnie przez bohatera. W naszym przykładzie założenie tej części wzmocni pancerz o 5 punktów.

Następnie opisane są ewentualne dodatkowe bonusy (12), które dany przedmiot zapewnia. Jeszcze niżej pokazany jest koszt (13) ewentualnego grawerunku (wzmocnienia) danej części u kowala (o ile dany przedmiot posiada miejsce na grawerunek).

Po przyjrzeniu się przedmiotowi może zdecydować o jego założeniu (14) lub zdemontowaniu (15). W drugim przypadku przedmiot zostanie zniszczony, a w ekwipunku pojawi się pewna liczba określonych surowców i materiałów - im cenniejszy przedmiot, tym cenniejsze materiały.

Pamiętaj także, że zawsze istnieje możliwość porównania danego przedmiotu z innym. W tym celu wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz (16).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami