Assassin's Creed Odyssey - Całun Penelopy

Misja główna (Dług do spłacenia): Elpenor, pałac Odyseusza, łódź.

To misja główna z rozdziału Dług do spłacenia, która pojawi się w dzienniku automatycznie po ukończeniu poprzedniego zadania o nazwie Nieproszeni goście.

Poznajemy w nim niejakiego Elpenora, który po zabiciu jego ludzi prosi bohatera o pewną przysługę.

Chodzi mianowicie o zdobycie legendarnego Całunu Penelopy - legendarnego przedmiotu należącego niegdyś do żony Odyseusza.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 5

Całun znajduje się podobno w ruinach pałacu Odyseusza, położonego na wyspie Itaka.

Pierwszym celem będzie skierowanie się w stronę nabrzeża (A).

015

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Na miejscu zlokalizuj małą łódź (1). Podpłyń do niej, wsiądź na pokład i zacznij sterować. Nie jest to zbyt skomplikowane, ale gdybyś miał z tą czynnością problemy, to zapoznaj się z informacjami, które będą wyświetlone na ekranie.

Zacznij płynąć na wschód, w stronę Itaki. Kiedy dotrzesz do plaży opuść łódź i zejdź na stały ląd.

016

Kolejnym celem będzie dotarcie do ruin pałacu Odyseusza (B). Zanim się tam skierujesz warto skorzystać z Ikarosa, żeby dokonał zwiadu. W ten sposób nie tylko zlokalizujesz główny cel, czyli całun dzierżony przez lokalnego szefa bandytów (2), ale będziesz mógł też oznaczyć innych wrogów.

Dalsza część postępowania zależy już przyjętego stylu gry. Możesz czaić się w ukryciach na kolejnych wartowników i ich eliminować jednego po drugim lub stanąć do otwartej walki. Możesz również przemknąć między rywalami, korzystając z osłon (3) i wdrapać się niepostrzeżenie na fragment ruin (4).

017

Z tego miejsca będziesz miał bardzo dobrą możliwość do zaatakowania Kritobulosa (5), który posiada Całun. Postaraj się tez, jak najszybciej zabić stojącego obok strażnika.

Jeśli będziesz wystarczająco szybki i dyskretny, to pozbędziesz się rywali i zdobędziesz poszukiwany przedmiot przez nikogo niezauważonym. Teraz wystarczy wrócić Elpenora (C), gdzie rozpocznie się finalna rozmowa w misji. Po jej zakończeniu będziesz mógł skorzystać z Całunu Penelopy (jest to część pancerza) oraz rozpocząć kolejne zadanie główne.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami