Assassin's Creed Odyssey - A więc tak to się zaczyna

Misja główna w rozdziale Kolejny dzień, kolejne drachmy. Orzeł Ikaros, Markos i koń.

W trakcie wprowadzenia do gry przez chwilę pokierowaliśmy losami Leonidasa, wojownika stojącego na czele Greków w walce z Persami w bitwie pod Termopilami. Następnie mogliśmy skonfigurować kilka opcji oraz wybrać postać głównego bohatera lub bohaterki.

Po zakończeniu prologu w końcu będziemy mogli rozpocząć właściwą część kampanii, rozpoczynając tym samym pierwsze zadanie główne w rozdziale o nazwie Kolejny dzień, kolejne drachmy.

Po przejęciu kontroli nad sterowaną postacią już na początku będziemy musieli zmierzyć się z dwoma przeciwnikami.

Korzystając ze wskazówek zdobytych na wstępie przygody, rozpraw się z nimi. Zwróć uwagę, że jeden posiada tylko broń, a drugi również tarczę. W pierwszej kolejności warto rozprawić się z pierwszym wrogiem.

008

Przy okazji już na samym początku starcia nauczysz się nowej umiejętności, a konkretnie parowania ciosów. W tym celu naciśnij wyświetloną kombinację klawiszy (1), kiedy zaatakuje cię rywal.

Spowoduje to, że postać odbije wrogi atak, po którym sama będzie mogła przeprowadzić szybki kontratak. Pamiętaj, że jeśli chcesz korzystać z parowania, to trzeba wyczekać na odpowiedni moment, kiedy rywal zaatakuje bohatera. Jeśli wykonasz parowanie za wcześnie lub za późno, to przeciwnik trafi główną postać.

009

Po zakończonej walce bohater porozmawia z Febe. Następnie będziesz musiał zdecydować czy chcesz oszczędzić bandytów czy też ich zabić. Pamiętaj, że podejmowane podczas gry wybory będą miały znaczenie w przeszłości. Kiedy skończysz wdrap się na pobliski budynek i wyjmij ze skrzyni ekwipunek.

Przejdź do ekranu ekwipunku (możesz to zrobić bezpośrednio wciskając klawisz, który się wyświetli lub przechodząc do menu z mapą, a potem wybierając zakładkę ekwipunek na górze ekranu). Następnie zmień bohaterowi tunikę (2) i pas (3).

Orzeł Ikaros i odnalezienie Markosa

Kiedy skończysz będziesz musiał udać się do Markosa. Obecnie znajdujesz się na południowym zachodzie (A).

010

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wyrusz ścieżką na północ, kierując się w stronę miejscu pobytu Markosa (B). Po drodze zaatakuje cię grupa przeciwników. Jest ich sporo i stanowią duże niebezpieczeństwo, dlatego najlepiej biec przed siebie i po prostu im uciec.

Kiedy zbliżysz się w pobliże miejsca pobytu Markosa, na ekranie wyświetli się informacja, aby wcisnąć klawisz, który przywoła orła Ikarosa (4). Sterując nim możesz wypatrywać interesujące miejsca. Jeśli chodzi o znaczniki misji i ich odszukiwanie, to zwracaj uwagę na żółty okręg (5). Im robi się mniejszy i grubszy, tym bliżej namierzenia celu jesteś.

Po zlokalizowaniu Markosa (6) skieruj się do niego i rozpocznij rozmowę. Pod jej koniec bohater będzie musiał wybrać jednego z trzech koni - oprócz ubarwienia nie ma większego znaczenia, którego. W tym momencie bieżące zadanie się zakończy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami