FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 3 - Kurs kolizyjny

Trudna sytuacja Alexa.

W poprzednim rozdziale, Siła presji, kontynuowaliśmy przede wszystkim wątki Kim Hunter oraz Danny'ego Williamsa, a także zakończyliśmy fazę grupową Ligi Mistrzów jako Alex Hunter oraz Danny.

W końcówce drugiego rozdziału, grając jeszcze jako Danny, zostaniemy zaczepieni przez brata bohatera. Wracamy jednak do postaci sugerowanej, a więc Kim Hunter. Czeka nas mecz w 1/8 finału Mistrzostw Świata kobiet. Jest to więc faza pucharowa, w której przegrana drużyna odpada z turnieju.

Cele postawione przed Kim Hunter prezentują się następująco:

  • Asystuj przy 2 trafieniach Alex Morgan;
  • Osiągnij maksymalną ocenę współpracy z Alex Morgan;
  • Dotrzyj do finału FIFA Women's World Cup.

Jak więc widzisz, całość mocno skupia się na współpracy pomiędzy dwoma partnerkami z drużyny, co w naturalny sposób powinno przełożyć się na dotarcie do finału Mistrzostw Świata kobiet. Zakładamy, że mecz z Francją zostanie przez nas wygrany. Jesteśmy także świadkami spotkania Kim i Alexa, który pojawił się wraz ze swoją agentką.

017
Postać agentki Alexa od początku nie budzi zaufania najbliższego otoczenia bohatera

Rozmawiamy z agentką, która oczywiście próbuje dać młodej Kim kilka rad, a także oferuje luźną współpracę. Przechodzimy przez kolejne treningi, a także mecz ćwierćfinałowy. Po zwycięskim pojedynku gra zasugeruje nam, aby zmienić bohatera, tym razem na Alexa Huntera, który przygotowuje się do meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Na początku jednak spotykamy się z Dannym, który towarzyszy Alexowi na planie reklamowym, gdzie spotykamy również Paulo Dybalę z Juventusu. Przed rozpoczęciem kolejnej części gry, warto spojrzeć na wyzwania stawiane przed Alexem w trzecim rozdziale:

  • Osiągnij maksymalną ocenę mentora ze wszystkimi pięcioma mentorami;
  • Strzel 5 bramek w meczach UEFA Champions League lub La Liga;
  • Wygraj La Liga.

Trzeci z celów jest ukryty, niemniej w tym momencie przenosimy się do zimowego momentu w Madrycie. Po scence z matką i agentką kontynuujemy przygodę w Lidze Mistrzów, gdzie oczywiście staramy się o zwycięstwo w pierwszym pucharowym spotkaniu.

Po meczu widzimy się z jednym z trenerów, który przekazuje nam najważniejsze wartości w drużynie Realu Madryt, opowiadając o rodzinie i szacunku. Jednocześnie dowiadujemy się, że nie prezentujemy poziomu profesjonalizmu, jakiego zarząd oczekuje od zawodników.

018
Rozmowa z jednym z trenerów nie będzie należała do najprzyjemniejszych

Chodzi głównie o to, co „dzieje się poza boiskiem” i o to, jaki wpływ ma na zaangażowanie na murawie. Menadżer postanowił, że ze względu na braki w naszej koncentracji, najbliższy mecz Ligi Mistrzów przesiedzimy na ławce i to bez względu na to, jak radziłeś sobie w ostatnich spotkaniach. Mało to sprawiedliwe, ale właśnie tak poprowadzona jest fabuła gry.

Na informację możemy zareagować na trzy sposoby: zbuntować się („Nie może tego zrobić!”), lub zaakceptować w dwojaki sposób: „Chyba mi się należało” lub „Straciłem głowę”. Bez względu na wybraną opcję, przechodzimy do dnia meczowego, który - zgonie z zapewnieniami trenera - zaczynamy na ławce.

Podczas kolejnego meczu nie dostajemy nawet powołania i jesteśmy zrzuceni do najgłębszych rezerw zespołu. Staraj się zatem o jak najlepsze wykonywanie zadań na najbliższych treningach. Kolejny etap to następne decyzje biznesowe. Przy okazji odwiedza nas Kim, która wyzywa nas na pojedynek.

W tym momencie musimy zadecydować o grywalnej postaci - mini grę ukończysz zatem jako Kim lub Alex. Pojedynek polega na strzeleniu gola do zaimprowizowanej bramki. Spotkanie zakończy się, gdy któraś ze stron zdobędzie pięć bramek. Następnie odtworzona zostanie kolejna scenka, która różnić się będzie w zależności od tego, jak zakończy się pojedynek. W tym momencie gra zasugeruje, aby przełączyć się na Danny'ego.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami