Assassin's Creed Odyssey - Gorączka krwi

Misja poboczna (Wyspy Kefaloni): poznajemy sprawę zarazy w wiosce Kausos.

Jest to zadanie dodatkowe, które będziesz mógł rozpocząć po wykonaniu kilku misji fabularnych, w tym po uwolnieniu dziewczynki o imieniu Febe w zadaniu Windykator.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 4

Aby rozpocząć tę misję poboczną porozmawiaj z Febe (A), którą znajdziesz w pobliżu domu Markosa.

Dziewczynka opowie o zarazie, która nawiedziła pobliską wioskę i poprosi bohatera o sprawdzenie, co stało się z wieśniakami.

Skieruj się na południowy zachód w stronę wioski o nazwie Kausos (B). Już z daleka będzie widać, że cały teren pogrążył się w ruinie i śmierci.

d010

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po dotarciu do wioski zlokalizuj grupę wieśniaków (1), przy których natkniesz się na kapłanów. Rozpocznij rozmowę. W jej trakcie dowiesz się, że kapłan chce zabić wieśniaków, aby ci nie roznosili dalej zarazy.

W tym momencie musisz podjąć wybór. Możesz pozwolić kapłanom i jego ludziom zabić tubylców lub stanąć w ich obronie. W drugim przypadku będziesz musiał stanąć do walki z kapłanem i dwójką jego ludzi. Po ich pokonaniu porozmawiaj z uratowanymi. Będziesz mógł wziąć oferowane przez nich pieniądze lub powiedzieć, aby je zostawili dla siebie. Po wszystkim wróć do Febe.

Uwaga - jeśli zabiłeś kapłanów i uratowałeś mieszkańców, to z czasem choroba rozprzestrzeni się na różne regiony, o czym będziesz dowiadywał się między innymi z rozmów. Jeśli nie przeszkodzisz kapłanom i pozwolisz im zabić tubylców, to Febe zareaguje negatywnie na poczynania bohatera, ale zaraza się nie rozprzestrzeni.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami