Twórcy Cyberpunk 2077: chcemy zmienić branżę

Ambicje studia CD Projekt Red.

Twórcy Cyberpunk 2077 ze studia CD Projekt Red nie ukrywają, że mają duże ambicje. Deweloperzy oznajmili, że wraz z powstającą grą zamierzają „zmienić” branżę wirtualnej rozrywki.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Edge projektant zadań - Patrick Mills - stwierdził, że zespół chciałby wpłynąć na podejście deweloperów do procesu tworzenia kolejnych produkcji (dzięki, ComicBook).

- W naszej firmie zawsze chcieliśmy pokazać branży, jak przygotowywać gry. Chcemy ją zmienić. Powiedzieć, że możemy zrobić coś zupełnie inaczej. To część naszego motto, które brzmi: „jesteśmy buntownikami” - tłumaczy.

cyberpunk_2077_zmiana
Wraz z Cyberpunk 2077 studio CD Projekt Red chce zmienić branżę

CD Projekt Red nie boi się eksperymentowania. Cyberpunk 2077 znacząco odbiega od wcześniejszych gier zespołu - w przeciwieństwie do serii Wiedźmin, projekt jest osadzoną w przyszłości strzelanką z wydarzeniami w perspektywie pierwszej osoby.

Twórcy podejmują odważne decyzje także w związku ze sposobem narracji. Mills wyjaśnia, że deweloperzy postanowili poruszyć tematy polityczne, choć wiele innych studiów w swoich produkcjach zazwyczaj unika podobnych kwestii.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest na razie znana.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami