FIFA 19 - kariera zawodnika: wskazówki i porady

W drodze po sławę.

W trybie kariery FIFA 19 możesz się wcielić nie tylko w trenera, ale także zawodnika. W takim wypadku tworzysz własnego piłkarza lub wybierasz z dostępnej puli. Twoim następnym zadaniem jest rozdzielenie punktów.

Kariera - wbrew pozorom - nie jest łatwa i wymaga pewnej podstawowej wiedzy. Wielu początkujących adeptów podchodzi do tego trybu z nieodpowiednim nastawieniem, nieustannie żądając podań, nie trzymając swojej pozycji na murawie i nieustannie sprintując, tym samym wyczerpując zawodnika.

W tym poradniku dowiesz się, jak powinieneś poprowadzić karierę zawodnika oraz w jaki sposób najlepiej przydzielić atrybuty. Oszczędzisz sobie również frustracji spowodowanej popełnianiem prostych błędów.

Jak odpowiednio rozwijać zawodnika w trybie kariery?

Po pierwsze: dokonaj odpowiednich wyborów już na samym początku, podczas tworzenia zawodnika. Nieodpowiednie decyzje sprawią, że potem będziesz się jedynie męczył - lepiej tego uniknąć.

Otrzymasz pewną pulę punktów, które będziesz mógł przydzielić do różnych atrybutów. Dokonując wyboru, pomyśl, które z tych cech przydadzą ci się najbardziej. Największy wpływ powinien mieć na to twój styl gry oraz rola, jaką będziesz spełniał na boisku. Dla przykładu, napastnik powinien zainwestować w strzelanie oraz główkowanie, a obrońcy - w starcia jeden na jednego i siłę.

Kolejną ważną kwestią są otrzymywane przez ciebie e-maile. Trener i zarząd będą cię informować o bieżących celach i innych ciekawych informacjach. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na cele. Jeżeli to tylko możliwe - wykonuj je, a dzięki temu zyskasz bardziej znaczącą rolę w klubie. Będziesz miał też możliwość ulepszenia swoich zdolności podczas treningu.

Podczas właściwej rozgrywki, czyli meczu, użyj przycisków na kontrolerze, żeby poprosić o niskie lub wysokie podanie. Bardzo ważne jest, abyś robił to w odpowiednich momentach. Bieganie po boisku i ciągłe żądanie podania nie zaprowadzi cię zbyt daleko.

Tak jak prawdziwy zawodnik, ty też nie będziesz miał piłki cały czas przy nodze. Proś o futbolówkę tylko wtedy, kiedy nadarzy się taka okazja. Pamiętaj, że jeśli podanie do ciebie nie dotrze, to ty zostaniesz ukarany punktami ujemnymi. Ustawiaj się mądrze i analizuj sytuację na boisku, będąc częścią drużyny - w innym wypadku staniesz się dla niej przeszkodą.

9

Podczas meczu zwróć też uwagę na strzałki, które pokazują kierunek, w którym musisz się udać, aby utrzymać odpowiednią do roli na boisku pozycję. Jeżeli wyszedłeś na spalony, sędzia asystent zasygnalizuje to podniesieniem chorągiewki. Jeżeli mimo to będziesz kontynuował akcję, otrzymasz ujemne punkty.

Wcielając się w zawodnika w trybie kariery, na pewno chcesz spędzać na boisku jak najwięcej czasu. Z tego względu wybranie drużyny najwyższej, światowej klasy może nie być najlepszym rozwiązaniem - chyba że wcieliłeś się w gwiazdę futbolu. W innym wypadku jednak odczujesz wagę konkurencji i w każdym spotkaniu będziesz musiał się wykazać. Twoje sukcesy determinują pozycję w składzie.

Jeżeli chciałbyś zostać kapitanem i podczas meczu wspierać drużynę instrukcjami i doborem taktyki, najlepszą pozycją będzie dla ciebie pomocnik - w tej roli uzyskasz największe szanse na awans. Pamiętaj jednak, że nie nie liczą się tutaj tylko gole. Równie ważne jest utrzymywanie pozycji, dokładne podania i wszystkie inne akcje, dlatego nie wybiegaj na spalonego i nie rób niepotrzebnych rzeczy, które nie służą drużynie.

Co ważne, nie warto gonić też cały czas za piłką. To sprawi tylko, że szybciej zmęczysz swojego zawodnika. Tak jak pisaliśmy już wcześniej - twoim zadaniem nie jest ciągłe posiadanie piłki, a granie pozycyjne.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami