FIFA 19 - Droga do sławy: rozdział 2 - Siła presji

Alex Hunter trafia do Realu Madryt.

Pierwszy rozdział gry, Wschodzące gwiazdy, był swoistym wprowadzeniem w historie trójki bohaterów. Od tej pory możesz w każdym momencie zmieniać postać, którą rozgrywasz, choć gra sugerować będzie właściwy wybór, dzięki któremu w najlepszy sposób poznasz całą fabułę Drogi do sławy w grze FIFA 19.

Pierwszą taką sugestią jest przełączenie się na Alexa Huntera. Dopiero teraz wszystko ruszy z kopyta i będziesz świadkiem wielu bardzo ważnych sytuacji w dynamicznie rozkręcającej się karierze młodego zawodnika z Wysp.

Następnie czeka cię konferencja witająca Alexa w Realu Madryt. Otrzymasz kilka opcji wypowiedzi, z czego jedną po hiszpańsku (wybierz opcję „Gracias”). Alex co prawda nie czuje się w tym języku super mocny, ale próba przyniesie mu przychylne spojrzenie trenera, Julena Lopeteguiego.

Cele do wypełnienia:

  • Strzel bramkę w debiuciu na FIFA Women's World Cup
  • Wygraj mecz eliminacji strefy Ameryki Północnej przeciwko Kanadzie
  • Wyjdź z grupy na FIFA Women's World Cup
012
Wybory dialogów nie mają w tym momencie aż tak dużego znaczenia

Po zakończonej konferencji czeka cię scenka z agentką, po której po raz pierwszy udasz się do szatni swojego nowego klubu. Rozegrasz trening z dwoma różnymi grupami, po czym wybierzesz swojego personalnego trenera, a tym samym swoich mentorów, od których w późniejszych fazach gry będziesz się uczył konkretnych elementów.

Teraz czeka cię jeszcze gra w „dziadka” - taka jest zasada dla nowych graczy w zespole. Odbieraj piłkę będąc w środku i podawaj kolegom, jeśli ją przejmiesz. Po mini grze usiądziesz na ławce rezerwowych podczas meczu, aby w końcowej fazie wejść na boisko. Twoim zadaniem - aby zaimponować trenerowi - jest osiągnięcie oceny minimalnej na poziomie 7.0, strzelenie bramki i wygranie meczu.

Po ostatnim gwizdku czeka cię tylko krótka wypowiedź w tzw. strefie mieszanej, a następnie powrót do postaci Danny'ego Williamsa, którym również odpowiesz prasie na pewne pytania. Po tej interakcji rozpoczniesz również trening jako Danny, a także rozegranie ligowego meczu. Twoim celem jest osiągnięcie oceny minimum 7.0, wykonanie dziesięciu podań oraz wygranie meczu.

013
Rozmowa z Butlerem dość klarownie podpowie ci, co czeka Danny'ego

Po meczu, w ramach treningu, porozmawiasz z Butlerem, jednym z trenerów drużyny. Opowie ci o planach klubu oraz oczekiwaniach wobec Danny'ego, którego rola od tego momentu się nieco odmieni. Po kolejnym treningu przedstawione zostaną ci także cechy piłkarskie, które pozwalają na odblokowanie różnych zagrań i zachowań za punkty umiejętności.

Po rozegraniu kolejnego spotkania czas na przejście do postaci Kim Hunter. Ta część przygody rozpocznie się od przemówienia trenera w szatni. Podczas rozgrywania meczu staraj się, aby dobrze rozgrywać piłkę ze swoją partnerką - Alex Morgan - co pozwoli ci na lepszą ocenę pomeczową. Koleżanka z drużyny oznaczona jest niebieską ikoną.

W kolejnym etapie rozdziału udzielisz kilku odpowiedzi prasie, po czym rozegrasz kilka gier treningowych. Na samym końcu udasz się do Madrytu, gdzie Kim będzie miała okazję odwiedzić swojego brata, Alexa Huntera. Ten jednak nie udał się po Kim na lotnisko, przez co sytuacja będzie nieco napięta. Rozgrywaj kolejne spotkania i treningi, aby później przełączyć się na Alexa.

014
Losowanie Ligi Mistrzów obejrzymy przed telewizorem

W kolejnych meczach skupiaj się na wzmacnianiu relacji z mentorami Alexa, przede wszystkim grając dobrze między sobą - mentorzy mają niebieskie oznaczenia nad głowami. Następnie obejrzysz losowanie grup Ligi Mistrzów. Następnie rozgrywamy kolejne treningi i mecze, także te w Lidze Mistrzów.

Po pierwszym grupowym meczu odpowiemy na pytania prasy, po czym kontynuujemy rozgrywki. W następnych scenkach czeka cię rodzinne spotkanie, do którego dołączy agentka Alexa oraz jego doradcy biznesowi. Czekają cię ustalenia związane z kreacją marki Alexa Huntera - wpłyniesz w ten sposób na relację przede wszystkim z matką zawodnika oraz jego agentką.

Czas przełączyć się na Danny'ego Williamsa. Obejrzycie losowanie fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po kolejnej scence, treningach i meczach następuje trening Danny'ego z Butlerem. Rozwijamy więc dane cechy, po czym rozgrywamy mecz Ligi Mistrzów. Wraz z jego zakończeniem udzielamy odpowiedzi prasie i tym samym przechodzimy do dalszej części rozdziału.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami