Dotychczasowe materiały z powstającego Days Gone nie ujawniały zbyt wielu szczegółów na temat fabuły. Twórcy ze studia Bend zapewniają jednak, że historia jest istotnym elementem projektu.

W rozmowie z pismem Official PlayStation Magazine scenarzysta John Garvin przyznał, że do tej pory deweloperzy nie poświęcali zbyt wiele czasu przygotowywanej opowieści. Obiecuje jednak, że tytuł położy duży nacisk na ten aspekt (dzięki, Wccftech).

- Wkrótce ujawnimy wiele informacji o fabule. Jestem scenarzystą i reżyserem, napisałem scenariusze do wszystkich pozycji studia SIE Bend, a każda była nastawiona na historię. Jest to więc istotny element gry - zapewnia.

Garvin ponownie też wyjaśnił, że zombie z produkcji nie są tradycyjnymi żywymi trupami. W przeciwieństwie do stworów znanych na przykład z serialu „The Walking Dead”, mają określone potrzeby - muszą jeść i pić, więc działają wedle pewnego schematu.

Głównym bohaterem jest motocyklista Deacon St. John, który stara się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. Gra zaoferuje otwarty świat i możliwość realizowania misji na kilka różnych sposobów.

Days Gone zadebiutuje 22 lutego 2019 roku na PS4.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.