Kolejne części Assassin's Creed również z żeńskimi postaciami do wyboru

Według reżysera Odyssey, to nie chwilowe rozwiązanie.

Jedną z największych nowości w Assassin's Creed Odyssey jest możliwość wybrania pomiędzy żeńską a męską postacią - Kassandrą lub Alexiosem. Jak twierdzi reżyser gry - Scott Phillips - taka opcja pojawi się też w kolejnych odsłonach serii (dzięki, VG247).

- Myślę, że ograniczanie naszych graczy oraz zmniejszanie bazy odbiorców byłoby błędem. Nie ma powodu, byśmy wracali do starego systemu. Powinniśmy dalej podążać tą drogą: zaprosić do zabawy więcej osób i sprawić, że to będzie ich własne doświadczenie - mówi Phillips.

Wydane w 2014 roku Unity stało się obiektem krytyki części graczy, ponieważ w trybie kooperacyjnym nie można było wybrać płci postaci. W odpowiedzi na obiekcje miłośników serii, Ubisoft wraz z kolejną częścią cyklu - Syndicate - wprowadził dwóch bohaterów fabularnych, w tym Evie Frye.

ac3
Evie to połowa rodzeństwa Frye

Jeszcze wcześniej - bo w 2012 roku - zadebiutowała gra z pierwszą bohaterką Assassin's Creed. Mowa o wydanym na PS Vita Liberation, gdzie wcielaliśmy się w rolę Aveline.

Możliwość wybrania między Kassandrą a Alexiosem to część polityki Ubisoftu względem serii. Twórcy stawiają duży nacisk na podkreślenie elementów RPG, przekonując, że Odyssey to już nie tylko gra akcji. Otrzymamy możliwość romansowania, podejmowania decyzji oraz rozgałęzienia fabularne.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Gra zadebiutuje już 5 października - na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami