Dzisiaj startuje szósty sezon rozgrywek w Fortnite. Z tej okazji Epic Games opublikowało zwiastun wprowadzający w nowy temat przewodni. Materiał nazwano „Nadciąga mrok”.

Fioletowy, ogromny sześcian, który wpadł do Zalewu Zdobyczy, podniósł teraz fragment ziemi, na której dodatkowo pojawił się dom. Cała konstrukcja zawisła w powietrzu.

Wprowadzono też kilka nowości - gracze mogą od teraz przenosić pupili w plecakach. To niewielkie zwierzęta, jak pies, kameleon czy smok. Nowym przedmiotem jednorazowego użytku są z kolei widmowe kamienie, które pozwalają stać się niewidocznym podczas bezruchu.

Na mapie, która przeszła pomniejsze zmiany, pojawił się zamek i inne latające wyspy - podobne do tej, która powstała nad Zalewem Zdobyczy.

W ramach nowego karnetu bojowego, gracze mogą zdobyć różne mroczne skórki. Są wiedźmy, wilkołaki, wampiry i inne przebrania, które przypominają stroje na Halloween.

Zobacz: Fortnite: sezon 5 - wyzwania tygodniowe

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz