FIFA 19 - najlepsze ustawienia kamery

Lepsza orientacja na boisku.

FIFA 19 to gra, która opiera się na orientacji. W każdej sekundzie przetwarzasz dużo informacji: gdzie znajdują się twoi zawodnicy, z której strony nadciąga zagrożenie, które miejsca boiska można wykorzystać. Właśnie dlatego najlepsze ustawienie kamery pozwoli ci najlepiej reagować na sytuacje na ekranie.

Czy w FIFA 19 jest jeden typ kamery, który oferuje najlepszą orientację na boisku? Ustawiona domyślnie, standardowa perspektywa i kamera telewizyjna zapewniają dobry taktyczny widok, przy okazji pozwalając rozpoznać poszczególnych piłkarzy, ale może warto poeksperymentować.

Trzeba pamiętać, aby nie zbliżać kamery za bardzo. Każdy chciałby znaleźć się w centrum wydarzeń, ale w grze takiej jak FIFA 19 to nie jest dobry pomysł. Ograniczysz sobie niepotrzebnie widok i nie będziesz mógł efektywnie rozgrywać akcji.

Kluczem może się więc okazać oddalenie widoku, które przynosi wiele taktycznych korzyści. Im dalej ustawisz kamerę, tym więcej zawodników na raz zobaczysz i będziesz miał lepszą kontrolę nad meczem.

cam

Jak zmienić kamerę i która jest najlepsza

Możesz zmienić widok w dowolnym momencie, nawet w trakcie rozgrywki. Wejdź do menu, przejdź do ustawień, a potem do ustawień gry. Tam dostosujesz kamerę dla następujących trybów:

  • Kamera w grze jednoosobowej
  • Kamera w grze wieloosobowej
  • Kamera przypisana do piłkarza
  • Kamera w wirtualnych klubach
  • Zostań gwiazdą: Bramkarz

Dla trybu jednoosobowego i wieloosobowego zalecamy kamerę Telewizyjną lub Współpracę. Możesz też dokonać dalszej korekty, korzystając z Własnych ustawień. Rekomendujemy przesunąć suwak wysokości do maksimum (20) a zbliżenie do minimum (0).

To może być dla ciebie zmiana trudna do zaakceptowania (szczególnie jeśli od lat wybierałeś inną kamerę), ale takie ustawienie da ci najlepszą ocenę sytuacji na murawie. Widzisz bowiem więcej zawodników oraz większy obszar boiska.

Właśnie dlatego będziesz mógł konstruować lepsze akcje i planować zawczasu. Precyzyjniej ustawisz swoich obrońców i dostrzeżesz wysuwającego się daleko napastnika. Pomocny może się okazać radar na dole ekranu. Pamiętaj jednak, że nie pokazuje on wysokości, na której znajduje się piłka ani kierunku biegu zawodników.

Nawet jeśli nowe ustawienie początkowo ci się nie spodoba, daj mu szansę. Zobaczysz, że nauczysz się korzystać ze zwiększonego kąta widzenia i wykorzystasz go do wykonania niemożliwych dotąd zagrań.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami