Microsoft potwierdził nieoficjalne informacje z czerwca - w trakcie internetowego programu Inside Xbox firma ogłosiła, że Xbox One wzbogaci się o oficjalną obsługę myszy i klawiatury w grach.

Nową opcję sterowania twórcy poszczególnych produkcji będą musieli jednak dodawać we własnym zakresie za pośrednictwem bezpłatnych aktualizacji. Pierwszym tytułem, który otrzyma taką funkcję, jest sieciowe Warframe.

Początkowo z przygotowanych przez koncern z Redmond rozwiązań skorzystają jedynie uczestnicy programu testowego Xbox Insider. System powinni otrzymać w październiku.

Firma nawiązała też współpracę z Razerem, który przygotuje specjalne akcesoria. Szczegóły zostaną ujawnione 10 listopada, ale nieoficjalne informacje sugerowały, że w planach jest dedykowana Xbox One klawiatura.

Microsoft tłumaczy, że dodając obsługę klawiatury i myszy nie chce, by gracze zdobyli nieuczciwą przewagę w strzelankach i innych tytułach, w których lepiej gra się wspomnianym urządzeniami. Celem jest stworzenie odpowiednich warunków do wydawania produkcji unikających zazwyczaj konsol, a więc strategii czasu rzeczywistego i ekonomicznych.

Warto zaznaczyć, że posiadacze platformy póki co mogą się posługiwać sprzętem tylko przy korzystaniu z interfejsu, a jedyną grą oficjalnie obsługującą mysz i klawiaturę na Xbox One jest Minecraft w edycji Bedrock.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały