Sony umożliwi rozgrywkę międzyplatformową PS4 z Xbox One

Na początku w Fortnite.

Sony pozwoli na rozgrywkę platformową w wybranych tytułach między PS4 i Xbox One, a także innymi urządzeniami. Poinformował dziś o tym prezydent firmy na blogu PlayStation.

Istnieją już gry, w których możliwy jest crossplay między PS4 i PC, ale wielu graczy prosiło Sony o uwzględnienie konsoli Xbox. Microsoft od miesięcy podkreśla, że nic nie stoi na przeszkodzie uruchomienia takiej funkcji w różnych grach - dużo produkcji wspiera rozgrywkę między, przykładowo, Xbox One i Switchem.

Pierwszym krokiem jest umożliwienie wspólnej gry posiadaczy Fortnite na różnych platformach - to właśnie premiera tej gry przyczyniła się do rosnącej liczby komentarzy odnośnie rozgrywki międzyplatformowej. Połączone zostaną PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows i Mac.

Przedstawiciele Microsoftu publikują już optymistyczne reakcje w mediach społecznościowych.

Nie wiadomo jeszcze, czy gracze doczekają się rozgrywki międzyplatformowej w tytułach takich jak Call of Duty czy Battlefield albo Destiny. Sony chce jednak stopniowo rozwijać i „otwierać” platformę PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (17)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (17)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami