Wyzwania to rodzaj dodatkowych zadań, jakie pojawiają się w trakcie gry. W każdej z większych lokacji pojawia się od jednego do kilku wyzwań. Najczęściej polegają na zebraniu (np. kwiatów) lub zniszczeniu (np. totemów) wybranych elementów znajdujących się w różnych miejscach.

Spełnienie pierwszego celu sprawia, że ikona wyzwania (gwiazdka w kółku) pojawia się na mapie. Należy pamiętać, że wypełnianie wyzwań wlicza się do zaliczania danego regionu na 100% (obok takich akcji, jak odnajdywanie obozów czy artefaktów).

Postęp w wykonywaniu poszczególnych wyzwań możemy śledzić na bieżąco. Wystarczy w menu przejść do zakładki misji pobocznych, a potem z rozwijanej listy wybrać Wyzwania.

Poniżej przedstawiamy opisy wyzwań z podziałem na poszczególne regiony oraz mapki z miejscami niezbędnymi do ich ukończenia.

Cozumel

Głosy ciemności

w001

Celem jest strącenie przy pomocy strzał z łuku pięciu gwizdków śmierci - są to charakterystyczne niebieskie przedmioty na ogół podwieszone w wyższych rejonach lokacji.

Peruwiańska dżungla

Zmierzwione pióra

w002

W tym zadaniu należy zestrzelić z łuku cztery gniazda kacykowców. Są to charakterystyczne, „workowate" gniazda zwisające głównie z drzew.

Zrywanie kwiatków

w003

Celem jest wspinanie się na drzewa i zrywanie charakterystycznych, fioletowych kwiatów, które się tam znajdują.

Kuwak Yaku

Nam Deus

w004

W tym wyzwaniu naszym celem jest zestrzelenie z łuku pięciu, zwisających z góry totemów. Czasami dość trudno je dojrzeć, dlatego należy dobrze się rozglądać.

Wybuchające beczki

w005

To zadanie jest stosunkowo proste, ponieważ skupia się na strzelaniu i wysadzaniu w powietrze czerwonych beczek. Łatwo jest je znaleźć, a do tego występują w wielu regionach Kuwak Yaku.

Na dnie

w006

Kolejne proste zadanie, tym razem należy zanurkować w wodzie i z dna zebrać kilka rodzajów roślin.

Ukryte miasto

O zmarłych mowa

w008

Należy zebrać skarb z sarkofagu, czyli ukończyć cztery krypty w Ukrytym Mieście. Choć w Ukrytym Mieście znajduje się pięć krypt, to tylko cztery z nich zostaną zaliczone do wyzwania. Zostały one oznaczone liczbami od 1 do 4 na powyższym obrazku.

Zmiana pogody

w009

Wyzwanie polega na zestrzeleniu pięciu figurek fioletowych żab, które są podwieszane w górnych częściach budynków.

Ostre pióra

w010

Tym razem celem jest dotarcie do trzech gniazd kondora i zabranie z nich piór tych rzadkich ptaków. Pamiętaj, że gniazda znajdują się w wysoko ulokowanych miejscach - na wzgórzach lub dachach domów.

Szkielety

w012

Celem jest dotarcie do szkieletów znajdujących się w dość trudno dostępnych miejscach. Na ogół są podwieszone na linach i zwisają przy ścianach, do których Lara może dostać się np. podczas korzystania z liny.

Spadające supełki

w011

W tym wyzwaniu Lara musi zlokalizować trzy podwieszone, drewniane symbole i strącić je przy pomocy czekana z liną.

San Juan

Wywieś flagi

w007

Należy przeciąć linę, by postawić flagę na maszcie. W lokacji San Juan znajduje się pięć tego typu czynności.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.