Shadow of the Tomb Raider - sekrety i znajdźki: Ukryte Miasto - skrzynie ze skarbem, monolity, plecaki i mapy

Pozostałe artefakty, które można znaleźć w Paititi.

Do Paititi, czyliUkrytego Miasta dotrzesz podczas jednej z misji w kampanii. Jest to miejsce z masą czynności do wykonania, w tym z poszukiwaniem sekretów nazywanych w grze artefaktami.

Główną część Paititi, bo taka jest właściwa nazwa Ukrytego Miasta, stanowi teren z zabudowaniami oraz dużą ludzi. Z częścią z nich możemy porozmawiać, inni mogą zlecać misje poboczne, a u kupców można sprzedawać zbędne towary i zaopatrywać się w to, co nam potrzeba.

Ukryte Miasto jest również miejscem z największą ilością sekretów do odkrycia. Jest ich na tyle dużo, że podzieliliśmy tę część poradnika na mniejsze sekcje.

Na tej stronie opisaliśmy lokacje, w których znajdziesz skrzynie ze skarbami, monolity oraz elementy ułatwiające szukanie sekretów, czyli mapy i plecaki. Na pozostałych stronach poradnika znajdziesz inne rodzaje znajdziek i sekretów związanych z Ukrytym Miastem. Oto ich lista:

Plecak i mapa

s189

Jedna znajduje się w centrum miasta, a druga w południowej części, w pobliżu wejścia do grobowca.

Plecak odkrywcy

s115

Po wskoczeniu na podwyższenie z pobliża schodów prowadzących w stronę wody.

Mapa archiwisty

s121

W opuszczonej osadzie, za budynkiem, do którego dostaniesz się po linie (aby tam dotrzeć wejdź do budynku z prawej, stań pod białym sznurem i stamtąd strzel w białą linę naprzeciwko).

Plecak odkrywcy

s129

Plecak jest we wnęce na lewo od wodospadu.

Mapa archiwisty

s147

Znajdziesz ją na stole w jednym z domów.

Skrzynia ze skarbem

s157

Znajduje się pod keją (1 na obrazku powyżej). Aby się do niej dostać zanurkuj i zlokalizuj wpływ z lewej strony (2 na obrazku powyżej). W środku znajdziesz Ceremonialny świder (Sekta Kukulkana) - relikt (język maya).

Skrzynia ze skarbem

s158

Znajduje się w jednym z budynków w centrum miasta. W środku znajdziesz Samolot (Mity, magia i potwory) - relikt (język keczua).

Monolit

s163

Monolit (1) stoi na placu za człowiekiem wznoszącym modły. Skrytka surwiwalowa do wykopania znajduje się natomiast za kobietą (2) stojącą przy drzewie, na placu z drugim monolitem.

Monolit

s164

Monolit (1) znajduje się na placu z wodnymi kanalikami. Podążaj wzdłuż nich, zeskakując na coraz niższe piętra. Na koniec zeskocz na fragment placu i przekop kawałek ziemi przy kamiennym murze (2).

Monolit

s166

Monolit (1) znajdziesz w południowej części placu w świątyni. Skrytka surwiwalowa, którą należy odkopać (2), jest z kolei przy figurze z czerwoną twarzą, zwróconą w stronę wejścia do dalszej części świątyni.

Skrzynia ze skarbem

s168

Znajdziesz ją w jednym z pomieszczeń, do którego dotrzesz z głównego placu świątyni. Stoi w narożniku z prawej. W środku znajdziesz Kółka do uszu (Dzień z życia mieszkańca Paititi) - relikt (język maya).

Mapa archiwisty

s169

W pomieszczeniu, do którego dostaniesz się z placu świątynnego przez dziurę na wysokości okna.

Monolit

s177

Monolit (1) znajduje się na skalnej platformie, do której dotrzesz przechodząc przez most. Skrytka surwiwalowa (2) z nim związana jest zakopana nieopodal, na skalnej platformie do której dotrzesz po zniszczeniu liną przejścia i podejścia do fragmentu ziemi z maską wbitą na kij.

Plecak

s190

Znajduje się obok zwłok na półce skalnej.

Mapa archiwisty

s178

W pomieszczeniu, do którego dostaniesz się po przejściu przez wiszący most.

Monolit

s184

Monolit (1) stoi nieopodal kamiennej ściany. Rozwiązanie zagadki znajdziesz z kolei na pobliskim polu, tuż przy strachu na ptaki (2).

Monolit

s187

Ten monolit (1) znajduje się na wysepce na północy miasta. Związany z nim skarb w postaci skrytki surwiwalowej (2) jest pod wodą, nieco bardziej na północ.

Monolit

s188

Ostatni monolit (1) w Ukrytym Mieście znajduje się na północy. Po jego odczytaniu zlokalizuj skrytkę surwiwalową (2) znajdującą się w ziemi nieco na południu.

Uwaga - pamiętaj, że pozostałe dokumenty związane z Ukrytym Miastem zostały opisane na oddzielnych podstronach, czyli w grobowcach oraz kryptach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami