FIFA 19 FUT (Ultimate Team) - idealne zgranie

Co wpływa na zgranie między zawodnikami.

Tryby FUT (FIFA Ultimate Team) to warianty, w których tworzymy zespół marzeń, składający się z piłkarzy przynależących do różnych lig i narodowości. To nie lada wyzwanie, bo nie tak łatwo uzyskać gwiazdy futbolu.

Sprawę dodatkowo utrudnia zgranie zespołu, czyli czynnik wskazujący, jak dogadują się ze sobą poszczególni zawodnicy. To jeden z kluczowych aspektów budowania drużyny w FUT. Ignorując go, tylko pogorszysz swoją szansę na wygraną, która nie zależy tylko od twoich umiejętności i ogólnej oceny zawodników.

Nawet mając najlepszych piłkarzy świata, wciąż powinieneś zwrócić uwagę na zgranie. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, co ma wpływ na ten współczynnik oraz jak go polepszyć. System doczekał się zmian w porównaniu do zeszłego roku, więc starzy wyjadacze FUT również znajdą tu coś dla siebie.

Czym jest zgranie w FIFA 19

W FIFA 19 zgranie pokaże ci, jak dobrze współgra ze sobą twoja drużyna. Jeśli chemia zespołu jest na dobrym poziomie, zauważysz to po celności podań i udanych przyjęciach. Z kolei niezgrani zawodnicy częściej będą wykonywać niedokładne podania lub niepoprawnie przyjmować piłkę, co doprowadzi do pogorszenia jakości gry.

Zgranie podzielono na kilka typów. Jest zgranie drużynowe i zgranie indywidualne - oba typy składają się natomiast na zgranie ogólne, które powinno mieć najwyższą możliwą wartość. Na początku doskonale sprawdzi się wynik powyżej 80.

1

Typy zgrania

Zgranie w FIFA 19 dzieli się na 3 typy. Omówiliśmy najważniejsze kwestie, a także sposoby sprawdzenia wartości.

  • Zgranie indywidualne - to wartość przypisana do konkretnego zawodnika, określona w przedziale od 1 do 10. Wciśnij prawy drążek analogowy na karcie piłkarza, a przekonasz się, jak zmieni się jego zgranie, kiedy zostanie przypisany do drużyny. Zobaczysz też symbole „+” i „-”, które wskazują, jak pogorszą się lub polepszą konkretne statystyki po zmianie zgrania
  • Zgranie drużynowe - osiąga wartość od 1 do 100, a zobaczysz je w prawym górnym rogu ekranu
  • Zgranie ogólne - na które mają wpływ dwa poprzednie rodzaje. Więcej szczegółów opisaliśmy poniżej

Jak zwiększyć zgranie

Wysoka wartość zgrania - obok oceny ogólnej zawodników - to jeden z najważniejszych czynników wpływających na zwycięstwo, dlatego zdecydowanie powinieneś starać się uzyskać jak najlepsze wyniki.

Na zgranie wpływa kilka czynników - atrybutów, które piłkarze w swoim najbliższym otoczeniu na boisku dzielą ze sobą. Wszystkie te czynniki wymieniamy poniżej, wraz z kilkoma słowami wyjaśnienia.

  • Połączenia między piłkarzami - to czerwone, pomarańczowe i zielone linie, które łączą zawodników na wykresie drużyny. Na kolor (a więc stopień zgrania) ma wpływ liga, w której grają zawodnicy, klub oraz narodowość. Jeżeli żaden z czynników się nie zgadza, zobaczysz czerwone połączenie. Wspólne dzielenie jednego atrybutu to kolor pomarańczowy. Natomiast zawodnicy, którzy mają dwie lub więcej wspólnych cech, zostaną połączeni na zielono. Twoim celem jest uzyskanie jak najlepszych wariantów, a najlepiej wyeliminowanie koloru czerwonego
2
  • Pozycja piłkarza - obsadzenie zawodnika w odpowiedniej roli na boisku zwiększy jego zgranie. Jeżeli znajduje się on na złej pozycji, zobaczysz czerwony wskaźnik. Jeżeli pozycja nie jest idealna, ale wciąż rozsądna, piłkarz otrzyma wskaźnik pomarańczowy. Doskonała pozycja to kolor zielony
  • Lojalność - jednym z najłatwiejszych sposobów zwiększenia zgrania piłkarza jest rozegranie nim dziesięciu spotkań. To automatycznie dodaje jeden punkt zgrania indywidualnego. Bonus ukaże się w postaci zielonej tarczy z tyłu karty
3
  • Menedżer - jeżeli zawodnik i menedżer należą do tej samej ligi lub dzielą narodowość, piłkarz otrzyma jednopunktowy bonus do zgrania indywidualnego
  • Style zgrania - oprócz rodzajów zgrania są jeszcze style, które zwiększają konkretne atrybuty zawodników
4

Jak jest obliczane zgranie w FIFA 19

O ile powyższe informacje powinny dać ci minimum wiedzy, której potrzebujesz do efektywnego wykorzystywania zgrania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjrzeć się szczegółom. Electronic Arts wyjawiło bowiem, w jaki sposób obliczane jest zgranie w trybie FUT w grze FIFA 19.

Efekty wynikające ze zgrania wchodzą w grę na początku każdego meczu. Wpływ jest determinowany kombinacją zgrania drużynowego i indywidualnego, natomiast styl zgrania przekłada się na modyfikację atrybutów.

  • Zawodnicy z wyjściowego składu: wpływ w 25 proc. zależy od zgrania zespołu i w 75 proc. od zgrania indywidualnego
  • Rezerwowy, który wszedł na boisko: takim zawodnikom przypisuje się zgranie indywidualne o wartości 5. Dlatego ich zgranie końcowe powstaje z połączenia 25 proc. zgrania zespołu i 75 proc. zgrania indywidualnego o wartości 5

Oznacza to, że o ile rezerwowi otrzymują te same bonusy z racji bycia w drużynie z wysokim zgraniem, co piłkarze z pierwszego składu, nie liczą się dla nich efekty indywidualnego zgrania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami