Po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu Telltale Games i zwolnieniu większości członków firmy, byli pracownicy zaczęli udostępniać nieznane nagrania związane z projektami studia.

Shaun Finney opuścił szeregi zespołu przed jego rozwiązaniem, ale wcześniej nie mógł dzielić się żadnymi materiałami. Teraz jednak opublikował film prezentujący przygotowaną w formie żartu scenę z udziałem Lee - głównego bohatera pierwszego sezonu The Walking Dead.

Postać natrafia na pustą szafkę, którą kilkukrotnie otwiera i zamyka. Poirytowany faktem, że nie może nic w niej znaleźć, mężczyzna wychodzi na zewnątrz, gdzie przekształca się w olbrzyma strzelającego z oczu laserem.

Z kolei były scenarzysta i reżyser w Telltale Games - Jake Rodkin - udostępnił „alternatywne zakończenie” pierwszego sezonu The Walking Dead. Stworzona „po godzinach” przez dyrektora kreatywnego Seana Ainswortha sekwencja jest mniej poważnym finałem gry.

Lincoln postanawia przedrzeć się przez zastępcy zombie, by dotrzeć do swojej podopiecznej - Clementine. Wydarzenia toczą się jednak nieco inaczej niż w oryginalnej produkcji.

Decyzję o planach zamknięcia Telltale Games ujawniono w miniony weekend. Zwolniono 275 osób, które złożyły pozew zbiorowy przeciwko studiu, zarzucając firmie złamanie kodeksu pracy. Nadal zaś niejasny jest los ostatniego sezonu The Walking Dead, ale zespół zapewnia, że stara się wydać pozostałe dwa odcinki tytułu.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

The Walking Dead - Recenzja

Głęboka, psychologiczna i brutalna opowieść. Gotowi?

The Walking Dead otrzyma trzeci sezon

Zombie nie dają za wygraną.

Fortnite drugim najpopularniejszym hasłem w serwisie Pornhub w 2018 roku

Żeński Bowser z Mario najczęściej szukaną postacią z gier.

Sprzedaż Detroit: Become Human przekroczyła 2 miliony egzemplarzy

Najlepszy wynik w historii studia Quantic Dream.