Battlefield 5 - porównanie mapy Rotterdam z rzeczywistym odpowiednikiem

Duże podobieństwa.

Internautka prowadząca blog Together in Transit opublikowała grafiki porównujące mapę Rotterdam ze strzelanki Battlefield 5 z rzeczywistym odpowiednikiem holenderskiego miasta.

Warto jednak zaznaczyć, że choć lokacja w grze pochodzi z okresu II wojny światowej, w zestawieniu użyto fotografii przedstawiających współczesną metropolię. Mimo to dostrzec można dużo podobieństw, wskazujących, że DICE przywiązało wiele uwagi do wiernego odwzorowania planszy.

7
8

Podczas rozgrywki gracze natkną się między innymi na kościół świętego Wawrzyńca - jeden z niewielu położonych w centrum Rotterdamu budynków, które przetrwały wojnę. Przed atakiem bombowym z obiektu usunięto okna, które później ponownie zamontowano.

1
2

Na mapie twórcy umieścili również Witte Huis, które w momencie ukończenia budowy było najwyższą konstrukcją w Europie. Ze względu na swoją wysokość, była często wykorzystywana przez holenderskich snajperów.

9
10

Nie zabrakło też innych elementów znanych z rzeczywistości. Walcząc z innymi graczami, możemy na przykład znaleźć linię tramwajową z charakterystycznymi żółtymi wagonami, które jednak w grze są nieczynne.

3
4

Autorka bloga jest pod wrażeniem szczegółowości wirtualnego Rotterdamu. Deweloperzy ze studia DICE zadbali nawet o dodanie statuy Erasmusa - jednego z najstarszych pomników na terenie Holandii.

5
6

Miasto odegrało istotną rolę w czasie II wojny światowej. Aby złamać ruch oporu, w maju 1940 roku Hitler nakazał zbombardować metropolię, w wyniku czego śmierć poniosło około tysiąc osób i wybuchły pożary, które doprowadziły do powstania burzy ognia.

Battlefield 5 zadebiutuje 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami