FIFA 19 - Wyczucie Czasu (Timed Finishing): jak używać, techniki strzelania

Jak zdobywać więcej goli dzięki technice Wyczucia Czasu.

Technika wyczucia czasu to nowość w serii FIFA. FIFA 19 dodała możliwość podwójnego wciśnięcia przycisku, dzięki czemu strzały są dokładniejsze, mocniejsze i po prostu groźniejsze.

Nie jest jednak tak łatwo wykonać tę sztuczkę w odpowiedni sposób. Na tej stronie opisujemy wszystko, co związane z wyczuciem czasu w FIFA 19. Jak wykonać, zdobywać w ten sposób bramki i z jakim ryzykiem się wiąże.

FIFA 19 - Wyczucie Czasu (Timed Finishing)

Wyczucie czasu to nowość w FIFA 19. Założeniem tej sztuczki jest dodanie mocy oraz precyzji dla strzału, dzięki dwukrotnemu naciśnięciu przycisku. Pierwsze wciśnięcie odbywa się w klasyczny sposób, aby naładować pasek siły.

Z kolei drugie musi nastąpić dokładnie w momencie zetknięcia piłki z nogą zawodnika. Jeśli wykonasz całość w poprawny sposób, twój strzał będzie znacznie groźniejszy. Jeśli ci się nie uda, wykonasz kiks - często obok lub nad bramką, tudzież prosto w ręce bramkarza rywali.

Jak strzelać gole w FIFA 19 przy użyciu Wyczucia Czasu

Początkowo używanie wyczucia czasu może być nieco kłopotliwe i wymagać praktyki. Po prostu wykonuj poniższe kroki:

  • Wciśnij przycisk strzału, aby rozpocząć animację strzału
  • Twój gracz zacznie oddawać standardowy strzał, o ile nie użyjesz przycisku strzału drugi raz, po którym wyczucie czasu zostanie aktywowane
  • Jeśli wybierzesz ten rodzaj wykończenia sytuacji, wciśnij przycisk drugi raz w momencie zetknięcia piłki z nogą zawodnika
  • W zależności od tego, jak dokładny byłeś, zauważysz kolorową obwódkę wokół ikony twojego piłkarza
  • Otoczka będzie czerwona, biała lub zielona
  • Jeśli będzie zielona, oznacza to, że wykonałeś wyczucie czasu idealnie, a strzał będzie bardzo groźny
  • Biała obwódka oznacza również całkiem udany, choć nie do końca idealny strzał
  • Czerwony kolor oznacza nieudany strzał i zwykle piłka po nim nie znajdzie się w siatce

Jeżeli w opcjach gry masz włączone sugestie trenera, możesz także wyczuć odpowiedni moment w inny sposób. Spójrz na poniższy obrazek. Nad głową zawodnika (w momencie rozpoczęcia procesu strzału) widnieje kolorowy znacznik. Z jego czerwonych boków - w kierunku zielonego środka - zaczną przesuwać się białe linie. W momencie, gdy będą w zielonym polu, po prostu naciśnij drugi raz przycisk strzału.

fifa_19_wyczucie_czasu

Zalety używania Wyczucia Czasu i jak wpływa na strzały w FIFA 19 - kiedy używać

Wyczucie czasu w FIFA 19 to po prostu dodatkowa możliwość wykonania lepszego strzału w grze. Dodatkowa moc i siła, celność oraz precyzja to aspekty, których każdy poszukuje w strzałach. Co ciekawe, używanie wyczucia czasu nie jest obowiązkowe w grze. Można to robić w klasyczny sposób i również zdobywać efektowne i piękne bramki.

Zwłaszcza gdy masz w swoim składzie bardzo dobrych i utalentowanych piłkarzy, używanie wyczucia czasu może być niekiedy wręcz zbędne. Warto jednak używać tej techniki w przypadku piłkarzy słabszych lub ustawionych w defensywie.

Również moment, w którym powinno się wykorzystywać wyczucie czasu, jest bardzo istotny. Najlepiej działa w przypadku strzałów z dystansu, a także z woleja - przy pierwszym kontakcie. Jeśli znajdujesz się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, możesz spokojnie odpuścić tę sztuczkę i strzelać w klasyczny sposób.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami