Firma Bethesda spełniła marzenie 12-latka cierpiącego na rzadką chorobę, udostępniając chłopcu Fallout 76. To Wes z Virginii, który zmaga się z neuroblastomą - rzadką odmianą nowotworu.

Miłośnik serii Fallout zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie nie zagra w najnowszą odsłonę cyklu, dlatego Bethesda zgodziła się pomóc. Do chłopca przyjechał wiceprezes firmy, przywożąc nie tylko egzemplarzy gry, ale replikę hełmu pancerza wspomaganego. Zdarzenie udokumentowała rodzina Wesa.

„Nie mógł zatrzymać gry, bo jest jeszcze za wcześnie. Ale te kilka godzin zabawy sprawiło, że był bardziej szczęśliwy, niż możecie sobie wyobrazić” - napisano we wpisie na Facebooku.

fal
fal2

To nie pierwszy raz, kiedy Bethesda pomogła ciężko chorej osobie. Studio co jakiś czas organizuje wycieczki po studiu dla cierpiących na nieuleczalne choroby dzieci. To działania w ramach fundacji Make-A-Wish.

Fallout 76 zadebiutuje 14 listopada na PC, PS4 i Xbox One. W październiku Bethesda zorganizuje testy produkcji.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.