Batman: Arkham Knight - odblokowana kamera ujawnia sekrety projektowania gry

Sztuczki deweloperów.

Kanał Shesez opublikował na YouTube nowy odcinek swojej serii Boundary Break, w której autorzy odblokowują kamery w grach i ujawniają sekrety oraz ciekawostki. Tematem nowego epizodu był Batman: Arkham Knight - najnowsza część serii.

Deweloperzy z Rocksteady zastosowali szereg sztuczek związanych z pracą kamery, ograniczonym polem widzenia i manipulacją modeli postaci. Pozostawili również niewidoczne dla gracza elementy pozostałe po procesie produkcji gry. Uwaga na spoilery!

W materiale zaprezentowano scenę w jadłodajni, w której po raz pierwszy spotykamy Stracha na Wróble, i w której złoczyńca rozpyla swój gaz strachu. Widzimy przeskakujące modele postaci i inne sztuczki.

b1

To co niewidoczne dla gracza, może wyglądać dość dziwnie, gdy przemieścimy kamerę. W tej scenie, gdy Joker rozmawia z Batmanem, bohater lewituje w powietrzu z nienaturalnie odchyloną głową (aby nie wchodziła w pole widzenia podczas normalnego widoku).

b2

Z kolei zmiana kamery w scenie z samobójstwem Barbary ujawnia, że choć Joker zasłonił zajście, deweloperzy nie zastosowali płynnego przejścia animacji - bohaterka tak naprawdę nie strzela.

b3

Na koniec wideo potwierdzono, że twarz Bruca Wayne'a jest całkowicie wymodelowana pod maską - widać nawet, że Batman ma czarny makijaż oczu, który rzekomo ma pomóc w ukryciu tożsamości.

b4

W serii Boundry Break znajdziemy też inne odcinki z popularnych gier - między innymi o Doom czy Fallout 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami