Grobowiec wyzwań Świątynia słońca to jedna z trzech tego typu lokacji w Ukrytym Mieście. Jest on pięknie usytuowany - wśród skał i drzew. Co ciekawe, znajduje się on - jako jeden z niewielu grobowców w grze - w osobnej lokacji, do którego prowadzi tylko jedno wejście.

Aby dotrzeć do skarbu należy rozwiązać zagadkę z lustrami. Jest ona skomplikowana. Jej trudność polega na zaplanowaniu kolejnych kroków i powracaniu do tych samych miejsc, by światło, które przechodzi przez lustra, odblokowały przejścia do kolejnych etapów zagadki.

Grobowiec (1) znajduje się bardzo blisko obozu Droga świątynia (2). Drogę do jego wnętrza odnajdziesz, wchodząc po schodach. Gdy dotrzesz na górę, rozbij barykadę za pomocą czekana i wejdź do lokacji, w której znajduje się grobowiec.

151

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Grobowiec wyzwań: Świątynia słońca

Kiedy wejdziesz do lokacji, w której położony jest grobowiec, wskocz na skalną ścianę (3), zaczepiając się czekanem o belkę, i kieruj się w stronę muru, trzymając się krawędzi. Gdy już na nim będziesz, opuść linę i rozhuśtaj się. Wskocz na ścianę po lewej stronie. Wespnij się wyżej i udaj się w stronę wejścia do grobowca (4), które znajduje się po przeciwległej stronie.

152

Gdy będziesz już w środku, wejdź po drabinie na górę. Tam znajdziesz obóz Świątynia słońca. Idź dalej. Wskocz na przeciwległą ścianę i opuść się na linie. Idź dalej korytarzem, aż dojdziesz do jego końca. Lara prześlizgnie się pomiędzy szczeblami. Dotarłeś do rozległego pomieszczenia, gdzie znajduje się zagadka z lustrami.

Zagadka z lustrami

Przesuń pierwsze lustro (6) w lewo, w stronę elementu (6), na który Lara będziesz mogła wejść i przedostać się na drugą stronę. Tam przesuń drugie lustro (7) tak, żeby światło padało na przeciwległy element (8).

153

Wróć do pierwszego lustra i przesuń je w prawo do momentu, gdy światło będzie padało na element (9). Teraz przejdź do rogu pomieszczenia (10) i przestaw trzecie lustro (11) w lewo (element (12)).

154

Przedostań się do pierwszego lustra. Musisz najpierw wejść na skalną ścianę, aby możliwe było wskoczenie na kolumnę. Lustro ustaw tak, aby światło padało na element po lewej stronie (6) i przejdź po kolumnie na drugą stronę. Drugie lustro (7) ustaw w pozycji takiej, aby również padało na tę samą kolumnę.

155

Wróć do pierwszego lustra. Przestaw je tak, aby światło padało na element z naprzeciwka (13). Udaj się do drugiego lustra (7). Przekręć je w lewo, aż do momentu, by światło padało na kolumnę (14). Po czym wejdź na ten element i przejdź na przeciwległy róg sali.

156

Przestaw ostatnie, czwarte lustro (15) tak, żeby światło padało na kolumnę (16) ustawioną przed płaskorzeźbą. W ten sposób utorowałeś sobie drogę do skarbu.

157

Wejdź na pomost (17), a stamtąd przejdź po kolumnach do płaskorzeźby, gdzie czeka na ciebie skarb.

158

Wyjście z grobowca prowadzi przez korytarz, który znajduje się pomiędzy drugim a czwartym lustrem. Mając za sobą komnatę z zagadką, po prawej stronie znajdziesz przejcie. Następnie przywiąż linę i przedostań się na drugą stronę urwiska. Potem czeka się krótki etap wspinaczkowy, który doprowadzi cię do wyjścia z tej lokacji

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.