Ten grobowiec stawia przed graczem zupełnie inny typ wyzwania niż to, z którym miał do tej pory do czynienia. Dotarcie do skarbu prawie zawsze wiąże się z rozwiązaniem zagadki środowiskowej, składającej się z kilku etapów. A to należy przestawić mechanizmy w odpowiedniej kolejności, a to - znaleźć sposób, by sforsować barykady, a to - zniszczyć wejście do komnaty, gdzie czeka nagroda.

Tym razem będziesz miał do czynienia z czymś, co przypomina tor przeszkód. Zatem dotarcie do skarbu będzie miało charakter zręcznościowy, gdzie czas i unikanie pułapek będzie miało kluczowe znaczenie.

Grobowiec (1) położony jest na południe od obozu Głęboka dżungla (2). Wejście do tej lokacji znajduje się w tym punkcie (3). Natomiast grobowiec znajduje się nad stawem. Wejście mieści się pod wodą, między głazami (4).

137

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Grobowiec wyzwań: Ścieżka bitwy

Nagroda: umiejętność - Kołaczan Sipa (wystrzel do trzech strzał bez sięgania do kołczanu)

138

Po wejściu do grobowca czeka cię dość długi etap, który spędzisz płynąc po wodą. Gdy się wynurzysz, podejdź do urwiska i skocz na skalną ścianę, przyczepiając się do niej czekanem. Opuść się i zeskocz na poniższy teren, gdzie odnajdziesz ognisko Ossuarium (5).

139

Wejdź (6) do rozległej komnaty. Użyj dźwigni (7), by otworzyć bramę (8). Przeskocz na drugą stronę, wyskakując z rozbiegu (9).

Omiń przeszkody, by na końcu drogi zaczepić się skalnej ściany i opuścić się na linie. Przejdź przez - zamkniętą wcześniej - bramę do kolejnej komnaty.

140

Przesuń dźwignię (10). Brama (11) w tym pomieszczeniu otworzy się, ale jednocześnie aktywujesz poruszającą się przeszkodę (12). Przeskocz ją, gdy będzie w najniższym punkcie. Przejdź do kolejnej komnaty.

141

Gdy podejdziesz bliżej, totem (13) zostanie aktywowany i zacznie się obracać. Na jego szczycie znajduje się skarb. Aby unieruchomić wielką kolumnę, będziesz musiał użyć dwóch dźwigni (14 i 15).

142

W tym celu podejdź bliżej totemu, trzymając się lewej strony. Przeskocz nad jego ramieniem i wyskocz z progu (16). Znajdziesz się na drodze okalającej obracającą się kolumnę. Na końcu ścieżki zobaczysz mechanizm (17). Gdy go wysuniesz, zostanie aktywowany tor przeszkód na drodze (18), którą tu dotarłeś.

143

Musisz wrócić do pierwszej dźwigni (14), omijając przeszkody. Pamiętaj, że czas, aby tego dokonać, jest ograniczony, więc postaraj się zrobić to jak najszybciej. Gdy ci się uda, to - pociągając za dźwignię - totem się obniży.

Teraz pora na drugi etap. Ponownie musisz zbliżyć się do obracającej kolumny (tym razem jednak próg (19) znajdziesz po przeciwległej stronie, więc trzymaj się prawej strony). Podejdź do mechanizmu (17) i znowu go wysuń. Rusz w kierunku (20) drugiej dźwigni (15), omijając przeszkody.

144

Gdy aktywujesz dźwignię, totem zatrzyma się i będziesz mógł bezpiecznie wspiąć się po nim. Na jego szczycie znajdziesz płaskorzeźbę. Kiedy wejdziesz z nią w interakcję, otrzymasz nagrodę.

Zejdź z totemu i wróć do obozowiska, aby wydostać się z grobowca (za pomocą szybkiej podróży). W tym celu wyjdz z komnaty z kolumną, omiń przeszkodę i wskocz do skalnego tunelu. Następnie czeka cię etap wspinaczkowy. Po kilku chwilach dotrzesz do wyjścia z grobowca, a także do obozu.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.