Sekiro: Shadow Die Twice - nowy gameplay prezentuje walkę z bossem

Oraz sekwencję zręcznościową.

Na antenie tworzonego przez Sony programu internetowego PlayStation Underground pokazano obszerny fragment rozgrywki z Sekiro: Shadow Die Twice - nowego projektu twórców Dark Souls.

Gameplay pochodzi z wersji PS4 Pro i przedstawia między innymi potyczkę z bossem - przeklętym kapłanem. Przeciwnik wyposażony jest w długi miecz i potrafi przywołać mgłę, w której przyjmuje formę szybko poruszającego się cienia.

W trwającym 12 minut filmie zaprezentowano również starcia z szeregowymi i słabszymi - co nie oznacza, że łatwiejszymi - oponentami. Jest też sekwencja zręcznościowa, w której bohater musi skakać między półkami skalnymi i wystającymi gałęziami.

Akcję osadzono w szesnastowiecznej Japonii. Głównym bohaterem jest tytułowy Sekiro, którego zadaniem jest ochrona dziesięcioletniego chłopca. Twórcy obiecują, że gra w większym stopniu skoncentruje się na warstwie fabularnej niż wcześniejsze projekty studia.

Produkcja w założeniach przypomina cykl Souls - nie zabraknie więc wysokiego poziomu trudności, choć walki będą dynamiczniejsze. Gracze nie uświadczą jednak podziału na klasy postaci oraz statystyk do rozwijania i udoskonalania.

Sekiro: Shadow Die Twice ukaże się 22 marca na PC, PS4 i Xbox One. „W końcu otrzymujemy mocno odczuwalnie inną i świeżą grę od From Software, w której wciąż czuć odrobinę charakterystycznego DNA ostatnich produkcji japońskiego studia” - napisaliśmy we wrażeniach z rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami