Analityk: multiplayer Red Dead Redemption 2 wygeneruje 150 mln dol. rocznie

Red Dead Online skazane na sukces?

Niedawno Rockstar ujawnił pierwsze informacje o trybie wieloosobowym Red Dead Redemption 2. Analityk branżowy Michael Pachter przewiduje, że wariant odniesie duży sukces.

W rozmowie z GameSpot ekspert z amerykańskiej firmy Wedbush Morgan stwierdził, że Red Dead Online wygeneruje rocznie 10 dolarów dochodu na gracza. Zakładając, że miesięcznie aktywnych użytkowników będzie od 10 do 15 milionów, daje to około 150 milionów dol.

Dla porównania - GTA Online po pięciu latach od premiery przynosi studiu Rockstar nawet 500 milionów dolarów dochodów rocznie. Analityk uważa, że multiplayer RDR 2 osiągnie niższe wyniki ze względu na nietypowe miejsce akcji.

- Oczywiście mogą zrobić najlepszy tryb sieciowy w historii, ale myślę, że przez miejsce akcji sukces na takim poziomie [jak GTA 5] jest mało prawdopodobny. Nie ma nic złego w Dzikim Zachodzie, ale jest mniej interesujący niż lot helikopterem do fabryki bomb nuklearnych sfinansowanej z zysków laboratorium narkotykowego - wyjaśnia Pachter.

Na razie Rockstar nie przedstawił szczegółów na temat transakcji cyfrowych w wariancie wieloosobowym Red Dead Redemption 2. Niewykluczone jednak, że studio zastosuje model z GTA Online, gdzie za prawdziwe pieniądze można kupić przedmioty kosmetyczne.

Podstawowa gra zadebiutuje 26 października na PS4 i Xbox One, ale Red Dead Online ukaże się dopiero w listopadzie. Deweloperzy podkreślili, że multiplayer uruchomią w formie otwartej bety, co oznacza, że będzie na bieżąco poprawiany i uzupełniany.

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami