Studio Telltale Games zostanie zamknięte

Zwolniono znaczną część pracowników.

Aktualizacja (22.09): Telltale Games wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, że rozpoczęto proces zamknięcia studia. Zwolniono większość pracowników, pozostawiając jedynie 25-osobowy zespół w celu „wypełnienia zobowiązań wobec rady nadzorczej i partnerów”.

„To był dla nas trudny rok, gdy próbowaliśmy wyznaczyć firmie nowy kurs działania. Niestety skończył nam się czas. W minionych miesiącach wydaliśmy nasze najlepsze gry i otrzymaliśmy niesamowitą ilość pozytywnych opinii, co jednak nie przełożyło się na sprzedaż” - wyjaśnia dyrektor generalny, Pete Hawley.

Game Informer i USGamer twierdzą jednak - powołując na anonimowe źródła - że wbrew wcześniejszym doniesieniom pozostały w Telltale Games zespół nie zajmie się dokończeniem finałowego sezonu The Walking Dead. Ekipa podobno zrealizuje umowę z Netflixem na specjalną wersję Minecraft Story Mode, co może być „zobowiązaniem” wobec partnerów.

Z danych SteamSpy wynika, że gry studia nie cieszyły się popularnością na PC. Do listopada 2017 roku najwięcej osób - ponad 3,5 miliona - posiadało pierwszą część cyklu o zombie, a trzecią niespełna 500 tysięcy. Batman: The Enemy Within miało zaś zaledwie kilka tysięcy użytkowników.

01
Liczba posiadaczy gier od Telltale Games do 2 listopada (dane od SteamSpy)

Oryginalna wiadomość (21.09): Studio Telltale Games zwolniło większość pracowników - informują serwisy Games Industry i The Verge, powołując się na publiczne i prywatne wiadomości od byłych deweloperów.

Wielu amerykańskich dziennikarzy i osób związanych z branżą gier wideo potwierdza, że otrzymało informacje o kłopotach Telltale od swoich zaufanych źródeł - między innymi Patrick Klepek z Waypoint czy dziennikarze Gamasutry.

W studiu ma pozostać tylko 25 pracowników - do niedawna zatrudnionych było 250 osób. Jedną z osób, która wypowiedziała się na ten temat publicznie, jest scenarzystka Emily Buck.

Kilka miesięcy temu anonimowe źródła informowały między innymi o złym zarządzaniu zasobami w Telltale, a także o nagminnym zmuszaniu deweloperów do pracy po godzinach - podaje Verge.

Najnowsza gra studia to The Walking Dead: The Final Season - dostępne są już dwa epizody, a dwa kolejne mają ukazać się do końca roku. Na 2019 zapowiedziano między innymi drugi sezon The Wolf Among Us, ale projekt prawdopodobnie nie zostanie ukończony.

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami