Half-Life 2 - fani pracują nad nieoficjalnym Episode 3

Modyfikacja Project-AC.

Grupa fanów pracuje nad Project-AC - modyfikacją Half-Life 2 będącą nieoficjalną kontynuacją strzelanki. Twórcy opublikowali materiał prezentujący osiem minut rozgrywki z wczesnej wersji moda.

Projekt powstaje na silniku Source Engine. Autorzy częściowo opierają się na scenariuszu niewydanego ostatecznie Episode 3 - w sierpniu ubiegłego roku streszczenie fabuły opublikował były scenarzysta Valve, Marc Laidlaw.

Project-AC wprowadzi między innymi nowe tekstury, modele postaci, cienie oraz lokacje. Twórcy nie wykluczają, że pojawią się również niedostępni w podstawowej produkcji bohaterowie oraz rodzaje uzbrojenia (dzięki, DSO Gaming).

Warto zaznaczyć, że prace nad projektem znajdują się na wczesnym etapie, co oznacza, że wiele elementów zaprezentowanych w gameplayu może jeszcze ulec zmianie. Data premiery nie jest na razie znana.

Project-AC to nie jedyna fanowska kontynuacja Half-Life 2 - własną tworzy międzynarodowy zespół moderów. Mod zatytułowany Borealis także wykorzystuje porzucony scenariusz Laidlawa, ale bazuje na silniku Unreal Engine 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami