Ogromna, fioletowa kostka, która pod koniec sierpnia pojawiła się w świecie Fortnite, zakończyła swoją podróż. Obiekt zniszczył budynki na swojej drodze i wpadł do jeziora, zmieniając jego właściwości - informuje Kotaku.

Zwiastujące nadejście szóstego sezonu wydarzenie można zaobserwować dzięki nagraniom w sieci. Sześcian rozpuścił się w Zalewie Zdobyczy, dzięki czemu woda nabrała fioletowego koloru. Od powierzchni można się też odbijać.

W trakcie powolnej wędrówki kostka burzyła przeszkody na drodze, między innymi charakterystyczny sklep na terenie Wykrzywionych Wież. Co ciekawe, obiekt był w trakcie „odbudowy” po uderzeniu meteorytu. Miał nawet banery zwiastujące zbliżające się otwarcie.

for
Źródło: IGN

Sześcian zniszczył sklep, dlatego wielu graczy podejrzewa, że Epic Games zamierza wykorzystać sytuację do wykreowania żartu na przestrzeni kolejnych miesięcy. „Założę się, że ten sklep będzie odbudowywany i wciąż burzony w trakcie kolejnych sezonów” - napisał jeden z użytkowników Reddita.

Szósty sezon rozgrywek rozpocznie się prawdopodobnie 25 września. Niewykluczone, że do tego czasu w świecie gry pojawią się kolejne zmiany.

Zobacz: Fortnite: sezon 5 - wyzwania tygodniowe

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz