Sony nie ma w planach następcy PS Vita

Koniec produkcji konsoli w Japonii.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Famitsu, Hiroyuki Oda - wiceprezes Sony Interactive Entertainment - wypowiedział się na temat PS Vita i ewentualnych kolejnych konsol przenośnych (dzięki, Gematsu).

Oda przekonuje, że koncern nie ma w planach opracowania następcy PS Vita ani żadnego podobnego sprzętu. Ponadto, w 2019 roku Sony zakończy produkcję omawianej konsoli na terenie Japonii.

W maju poinformowano, że amerykański i europejski oddział Sony zrezygnuje z wytwarzania fizycznych gier na PlayStation Vita. W 2019 roku abonenci PS Plus nie będą też otrzymywać gier na przenośną konsolę.

un
Uncharted: Złota Otchłań to jedna z najpopularniejszych gier na Vitę

Vita zadebiutowała w 2012 roku jako następca PSP. Mimo kilku tytułów na wyłączność oraz funkcji umożliwiających współpracę z PlayStation 4, przenośny sprzęt nie cieszył się dużą popularnością, ustępując miejsca smartfonom i konkurencyjnemu Nintendo 3DS.

Zobacz: Jaką konsolę kupić? Poradnik dla początkujących

Na konsolę wydano kilka gier sygnowanych rozpoznawalnymi markami Sony, jak Killzone Najemnik czy Uncharted: Złota Orchłań.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami