FIFA 19 ostrzega przed handlem monetami do trybu Ultimate Team

Twórcy grożą banami.

FIFA 19 podczas pierwszego uruchamiania trybu Ultimate Team wyświetla wiadomości ostrzegające gracza przed handlem monetami - służącymi do nabywania kart - poza produkcją.

W komunikatach deweloperzy z EA Sports tłumaczą, że zabroniona jest sprzedaż i kupno wirtualnej waluty za pośrednictwem zewnętrznych portali. Zakazane jest też przekazywanie wspomnianych środków innym użytkownikom.

Twórcy wyjaśniają, że naruszenie regulaminu grozi otrzymaniem bana, czyli blokadą konta. Podkreślili, że jedynym miejscem służącym do wymiany kart z piłkarzami jest dostępny z poziomu gry dom aukcyjny, który oferuje „uczciwe warunki rynkowe”.

fifa_19_ostrzezenie
Komunikat wyświetlany przy uruchamianiu trybu Ultimate Team

Nielegalny obrót monetami do Ultimate Team trwa od kilku lat, ale ostrzeżenia umieszczono po raz pierwszy. Powodem są najprawdopodobniej podejmowane przez coraz więcej państw próby prawnego uregulowania kwestii mikropłatności.

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Niedawno Belgijska Komisja ds. Gier uznała lootboxy z piłkarskiego cyklu za hazard i zażądała usunięcia systemu paczek z kartami. EA Sports odmówiło, więc tamtejsza prokuratura wszczęła postępowanie karne - sprawa może zakończyć się w sądzie.

Zobacz: FIFA 19 - cena, edycje i oferty przedsprzedaży

FIFA 19 zadebiutuje 28 września na PC oraz konsolach obecnej i poprzedniej generacji. Od dzisiaj gra dostępna jest dla abonentów Origin Access (na PC) i EA Access (na Xbox One), którzy mogą pograć jednak tylko przez 10 godzin.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami