Firma ZeniMax - właściciel Bethesdy - zarejestrował znak towarowy „Redfall”. W informacji napisano, że to „gra komputerowa przeznaczona na PC i konsole”. Miłośnicy serii The Elder Scrolls podejrzewają, że może chodzić o nową odsłonę cyklu (dzięki, GamingBolt).

Za teorią przemawia fakt, że pozostałe części również posiadały podtytuł składający się tylko z jednego słowa. Poza tym, ZeniMax już w przeszłości rejestrowało je osobno, pomijając nazwę serii. Tak było chociażby w przypadku Oblivion i Skyrim.

Kolejną poszlaką jest fakt, że tytuł nawiązuje do Hammerfell, a więc prawdopodobnej lokalizacji The Elder Scrolls 6, wynikającej z udostępnionego zwiastuna. Użytkownicy Reddita przekonują, że Redfall może być połączeniem dwóch wyrazów - Redguard i Daggerfall.

tes
Wiemy jeszcze niewiele

Redguard to rasa, która uważa Hammerfell za swoje własne, a Daggerfall to region w High Rock, graniczącym z Hammerfell.

Aktualnie Bethesda pracuje nad Fallout 76 i Starfield. Dopiero po wydaniu wspomnianej gry sci-fi ukaże się nowa odsłona omawianej serii.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz