David Jaffe - reżyser odpowiedzialny za pierwszą odsłonę cyklu God of War - poinformował za pośrednictwem Twittera, że nie zagrał w najnowszą część serii, wyreżyserowaną przez Cory'ego Barloga.

Jaffe, który pełnił też funkcję dyrektora kreatywnego podczas prac nad God of War 2 - do tej pory nie wypowiadał się o nowych przygodach Kratosa i jego syna, Atreusa. Postanowił jednak wyjaśnić, jak odnosi się do wydanej 20 kwietnia gry.

„Nie grałem w nowego God of War, nie mam takiej potrzeby. Nie dlatego, że nie polubiłbym produkcji, ale dlatego, że to byłoby jak pójście na obiad z dziewczyną, w której się kiedyś kochałeś (i z którą skończyłeś, ale i tak będziesz coś do niej czuł) i jej przystojnym, bogatym, bardziej odjazdowym, nowym chłopakiem - napisał na Twitterze.

god
Niektórzy wciąż mają przygodę boga wojny przed sobą

Jaffe informuje jednak, że w przyszłości prawdopodobnie zagra w produkcję, a do tej pory nieco interesował się odświeżonym God of War. „Czytałem trochę o fabule, znam też scenę po napisach końcowych. Brzmi świetnie!” - napisał.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

God of War ukazał się tylko na PlayStation 4. „To doskonała gra akcji, a przy okazji jedna z najlepiej wyglądających” - napisaliśmy w naszej recenzji, przyznając złotą rekomendację.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz