GTA 5 ma już 5 lat

Wspomnień czas.

Grand Theft Auto 5 - najlepiej sprzedająca się gra studia Rockstar - obchodziła wczoraj swoje piąte urodziny. Produkcja zadebiutowała 17 września 2013 roku.

Początkowo wydano grę na PlayStation 3 i Xbox 360. Ponad rok później, 18 listopada 2014 roku ukazała się wersja na nową generację konsol, a 14 kwietnia 2015 - na PC. Właściciele wersji na PS4, Xbox One i komputery zagrali z lepszymi teksturami, płynniejszymi FPS, gęstszą roślinnością i lepszym oświetleniem.

Jedną z największych nowości względem poprzedniej wersji był jednak tryb FPP. Twórcy nie przenieśli jedynie widoku, a przygotowali zupełnie nowe animacje dla trybu pierwszoosobowego. Zadbano nawet o szczegóły, jak zmieniona wizja podczas noszenia okularów czy kasku. Nie zabrakło też trybu reżyserskiego.

Choć początkowo pojawiały się informacje o rzekomym DLC do trybu fabularnego, Rockstar skupił się na GTA Online, czyli komponencie sieciowym, który do tej chwili otrzymuje regularnie darmowe aktualizacje.

Aktualnie GTA 5 jest już blisko przekroczenia progu sprzedaży równego 100 milionom egzemplarzy. W kwietniu gra osiągnęła też 6 miliardów dolarów przychodu, tym samym stając się najlepiej zarabiającym produktem rozrywkowym w historii.

„GTA 5 to wszechstronna, kompletna i szalona gra. Pełna wspaniałych detali, z pewnością długo nie da o sobie zapomnieć” - napisaliśmy w naszej recenzji.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami