Shadow of the Tomb Raider - Wdowie łzy

Misja poboczne: śledztwo, w którym ustalamy tożsamość zabójcy.

Jest to następna misja poboczna, którą możesz wykonać podczas pobytu w Ukrytym Mieście, do którego dotrzesz wraz z postępami w kampanii fabularnej.

Aby ją rozpocząć należy udać się do rezydencji (1) na zachodzie miasta, gdzie dokonano morderstwa.

Naszym celem będzie przeprowadzenie śledztwa i odkrycie tego, kto dokonał morderstwa.

Uwaga - żeby podjąć się wykonania tego zadania Lara powinna być przebrana w strój wężowej gwardii, który zdobędziesz w misji głównej o nazwie Ku chwale rebelii.

Po dotarciu na miejsce zbrodni porozmawiaj z mężczyzną (2), który stoi z prawej strony.

d020

Kolejnym celem będzie wejście do domu. Droga będzie jednak blokowana przez strażnika (3), który nie wpuści bohaterki do momentu, aż ta nie odwróci uwagę okolicznego tłumu.

d021

Skieruj się na prawo od wejścia i zejdź po schodach na dół (4). Znajdziesz tu człowieka potrafiącego grać na muszli. Powiedz, żeby zagrał pieść żałobną ku czci ofiary. Dzięki temu tłum rozejdzie się, a Lara będzie mogła wejść do środka.

Po znalezieniu się wewnątrz domu porozmawiaj z następującymi osobami: ze strażnikiem, z oskarżonym i spętanym sługą, z wdową po zmarłym i śledczym przy zwłokach. Przyjrzyj się też ciału zabitego.

d022

Następnie skieruj się w lewo. Dotrzesz tu do ścieżki, na której znajdziesz ślady krwi. Podążaj nią do zamkniętej bramy, za którą znajdziesz Aknę, z którą porozmawiaj. Wróć przed dom i spójrz w lewo. Znajduje się tu podwyższenie (5), na które się wdrap.

Skieruj się w lewo (6) i kontynuuj, aż obejdziesz lokację. Trafisz do miejsca z belkami, po których przeskocz na ścianę przed tobą. Wdrap się po niej i skręć w prawo.

d023

Dotrzesz do ogródka - jeśli się przypatrzysz, to zauważysz miejsce, gdzie ziemia była niedawno przekopana (7). Sprawdź ten fragment, dzięki czemu odkopiesz zakrwawiony nóż, którym zabito ofiarę.

Skieruj się do Akny (8) i porozmawiaj z nią. W końcu zdradzi, jaka była prawda i że ofiarę zabiła jego żona. Po rozmowie zostanie otwarte przejście, dzięki czemu będziesz mógł szybko wrócić na miejsce zbrodni.

Uczyń to i porozmawiaj z wdową oraz strażnikiem, dzięki czemu sprawa zostanie rozwiązana. Na końcu podejdź do niesłusznie skazanego służącego i uwolnij go, co zakończy misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami