Jest to jedno z zadań dodatkowych, które możesz rozpocząć podczas pobytu w Ukrytym Mieście. Aby je rozpocząć musisz udać się do Jaskini czaszki, czyli bazy rebeliantów, którą odblokujesz podczas jednej z misji głównej w kampanii fabularnej.

Po znalezieniu się w jaskini porozmawiaj ze szczupłym, łysym mężczyzną o imieniu Uchu (1), który będzie stał w pobliżu ogniska i Jonah.

Pierwszym celem będzie udanie się do mężczyzny o imieniu Kabil i porozmawianie z nim na temat misji zleconej przez Uchu.

Uwaga - cała misja poboczna składa się w rzeczywistości z trzech występujących po sobie zadań: Zdobycie Królewskiego Rogu, Zdobycie Amuletu Wybawcy i Zdobycie Łuku Czempionów. Będą się one odblokowywać kolejno wraz z postępami w kampanii fabularnej.

Zdobycie Królewskiego Rogu

Po rozpoczęciu zadania u Uchu (1) otrzymasz namiary na mężczyznę o imieniu Kabil (2).

d007

Udaj się do zachodniej części miasta i odwiedź Kabila w jego domu. Zdenerwowany mężczyzna powie Larze, aby dalszych śladów szukała na pobliskim rynku (3). Udaj się tam i zlokalizuj kobietę w zółto-czerwonej tunice, która przy drewnianych klatkach rozmawia z inną.

Dowiesz się od niej o chłopcu, który został złapany na kradzieży. Skieruj się do miejsca, gdzie jest przetrzymywany (4) i porozmawiaj ze strażnikiem. Następnie udaj się do grupy chłopców (5), gdzie zamień kilka słów z Yamilem.

d008

Okaże się, że chłopcy bawili się w pobliżu nożem, który znalazł się na pobliskim podwyższeniu (strzałka na obrazku powyżej). Wdrap się na skałę, sięgnij nóż i oddaj go chłopcom.

Ci w zamian zagadają strażnika, który pilnuje więzionego chłopca. Kiedy wartownik odejdzie porozmawiaj z chłopcem i odeślij go do domu. Następnie wróć do Kabila (2), a po odzyskaniu rogu do Uchu (1).

Zdobycie Amuletu Wybawcy

Po dostarczeniu Uchu Królewskiego Rogu mężczyzna poprosi Larę o kolejną przysługę. Tym razem celem będzie dostarczenie cennego amuletu.

d009

Skieruj się na północny-zachód, gdzie znajduje się kilka domów ze słomy (6). Na miejscu zlokalizuj wysokie drzewo (7), po którym zacznij się wspinać.

d010

Po wejściu na gałąź przeskocz na półkę skalną (8), po czym wyrusz w prawo (9). Kontynuuj wspinaczkę, a po dotarciu na szczyt klifu skieruj się do wejścia do jaskini.

Rusz przed siebie uważając na dziurę z kolcami w ziemi. Po przejściu przez korytarz zniszcz kamienną ścianę i rusz przed siebie przecinając w korytarzu linki od pułapek. W kolejnej lokacji wskocz na podwyższenie i wyrusz do przodu niskim przejściem.

d011

Kontynuuj podróż, aż dotrzesz do komnaty z wiszącym mostem. Wejdź na niego, co spowoduje jego zawalenie, a Lara spadnie do wody. Zanurkuj i zlokalizuj podwodny korytarz, przez który przepłyń.

Po wyjściu na ląd idź przed siebie, aż dotrzesz do komnaty z dźwignią (10). Pociągnij ją, co spowoduje zalanie lokacji. Przepłyń wtedy do głównej sali, gdzie zlokalizuj kolejne przejście. Znajdziesz w nim następną dźwignię podnoszącą poziom wody, a potem będziesz musiał znaleźć trzecią, już ostatnią.

d012

Ich przestawianie spowoduje, że Lara będzie w stanie dopłynąć do miejsca z kamiennym sarkofagiem (11). Przestaw go, a wejdziesz w posiadanie amuletu, z którym należy wrócić do Uchu (1). Wystarczy zniszczyć ścianę obok sarkofagu i nieco się powspinać, a już po chwili dotrzesz do wyjścia z lokacji.

Zdobycie Łuku Czempionów

Po przyniesieniu Uchu rogu oraz amuletu mężczyzna poprosi o spełnienie jego trzeciej prośby i zdobycia dla niego Łuku Czempionów.

d013

Pierwszym celem będzie skierowanie się na zachód, gdzie znajduje się wejście do puszczy (12). Prowadzi do niego wydrążony w skale tunel, przy którym stoi mężczyzna.

Po dotarciu do puszczy rusz przed siebie. Jeśli chcesz, to możesz nieco się porozglądać, aby zaopatrzyć się przy okazji w różne surowce. Na końcu drogi wejdź na podwyższenie i przejdź przez wąskie przejście.

d014

Trafisz na teren z jaskinią. Wejdź do środka i podnieś leżący na ziemi łuk. Kiedy się do nieg zbliżysz z tyłu pojawi się jaguar znany jako Nahual. Kiedy rzuci się na Larę zacznij wciskać pojawiające się na ekranie klawisze (13).

Następna część walki wygląda tak samo, jak starcia z innymi jaguarami. Pozostawaj w ciągłym ruchu, a kiedy rywal się zbliża wykonuj uniki. W pozostałych momentach korzystaj z łuku i ostrzeliwuj wroga. Nahual jest bardziej wytrzymały niż inne dzikie zwierzęta, ale z czasem padnie.

Po walce podnieś łuk i wróć z nim do Uchu. W ten sposób wypełnisz trzecie zadanie i cała misja zostanie w końcu ukończona.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama