Serial Wiedźmin - Netflix prowadzi castingi w Warszawie

Twórcy najwyraźniej szukają polskich aktorów.

Twórcy przygotowywanego przez platformę Netflix serialu „Wiedźmin” oficjalnie poinformowali, że niedawno w Warszawie prowadzili przesłuchania do ról w powstającej produkcji.

Dyrektor castingu - Sophie Holland - ujawniła na Twitterze, że wraz ze swoim zespołem odwiedziła stolicę Polski, gdzie szukała aktorów do adaptacji przygód Geralta. Wkrótce zamierza wrócić do naszego kraju, ale teraz uda się do Londynu, by spotkać się z showrunnerką Lauren S. Hissrich, której zapewne pokaże wybranych kandydatów.

Niewykluczone więc, że w serialu pojawią się Polacy, co pokrywa się z niedawnymi doniesieniami jakoby Ciri miałaby zagrać polska nastolatka. Wcześniejsze niepotwierdzone informacje sugerowały, że twórcy chcą, by w Lwiątko z Cintry wcieliła się osoba „BAME”, czyli czarnoskóra, azjatycka lub reprezentująca mniejszości etniczne.

Na razie jedynym potwierdzonym członkiem obsady jest Henry Cavill, który przyjął rolę Geralta z Rivii. Brytyjczyk znany jest przede wszystkim jako Superman z filmów DC oraz August Walker z „Mission Impossible”.

Serial „Wiedźmin” na platformie Netflix zadebiutuje w 2019 roku, a zdjęcia rozpoczną się w listopadzie i odbędą się w węgierskim Budapeszcie. Pierwszy sezon złoży się z ośmiu odcinków.

Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2018

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami