W poprzednim zadaniu głównym o nazwie Ostatni władca Lara wraz z Unuratu uciekły z więzienia, po czym dotarły na miejsce rytualnego złożenia ofiary.

Niestety po brutalnej walce przywódczyni rebelii została ostatecznie pokonana, a Lara po przedarciu się przez grupę wojowników, dotarła do Jonah.

W trakcie podróży łódź bohaterów została ostrzelana ze śmigłowca, a Lara i Jonah musieli uciekać wpław.

Koleje zadanie główne zaczyna się właśnie w tym momencie.

Pamiętaj, że bohaterka straciła swój ekwipunek, więc na początku będziesz musiał radzić sobie bez sprzętu, opierając się głównie na cichych zabójstwach z ukrycia.

107

Rusz przed siebie i pokryj ciało Lary błotem, które znajdziesz z prawej strony. Następnie zaczaj się w zaroślach i eliminuj po kolei wrogów - jeden (1) podejdzie do bohaterki sam. W przypadku pozostałych (2) możesz wspomóc się np. granatem dymnym (3), który znajdziesz z prawej strony.

Wdrap się na pobliskie podwyższenie, z którego będziesz mógł zaatakować żołnierza poniżej. Kolejną grupę możesz stosunkowo łatwo wyeliminować, korzystając z możliwości ukrywania się w wodzie i atakowania w ten sposób z zaskoczenia.

Pola naftowe Porvenir

Po wyeliminowaniu drugiej grupy wrogów rusz przed siebie, przeskocz nad przepaścią i wdrap się po ścianie. Rozpal po drodze obóz i ruszaj do przodu. Po kilku krokach przez radio zacznie nadawać rywal Lary - Rourke. Przy okazji wejdziesz do nowej lokacji o nazwie Pola naftowe Porvenir.

108

Po kilku krokach natkniesz się na obóz wrogów. Jeden z nich będzie posiadał okulary z termowizją - dzięki nim może wykryć Larę w zaroślach. Aby temu zapobiec bohaterka może pokryć się błotem lub ukryć za inną przeszkodą, na przykład za ścianą.

Kiedy rywale się rozejdą poczekaj na dogodny moment i wbiegnij na podwyższenie z lewej (4). W pewnej chwili żołnierz w goglach (5) zacznie je obchodzić, dzięki czemu będziesz mógł łatwo się go pozbyć.

109

Po uczynieniu tego zeskocz z lewej strony podwyższenia i zakradnij się do butelek z łatwopalną cieczą (6). Stwórz z nich koktajl mołotowa i rzuć w stronę dwóch rywali (7).

Kiedy spłoną zajmij się ostatni, stojący, z prawej strony. Po oczyszczeniu terenu udaj się do przejścia z lewej.

110

Po paru krokach trafisz na kolejny wrogi obóz. Zacznij od pokrycia się błotem z kałuży przed Larą, a potem szybkim wyeliminowaniu przeciwnika w goglach termowizyjnych. Następnie uszkodź generator (8) i ukryj się w zaroślach (9).

Kiedy przyjdzie strażnik (10) wyeliminuj go, a potem kolejnego (11), który będzie stał samotnie z lewej strony. Skieruj się w lewo i wdrap się na dach budynku (12).

111

Trzymając się cienia i uważając na strażników, podejdź do butelek z benzyną (13). Zrób z jednej koktajl mołotowa i rzuć nim w kierunku sterty wybuchowych beczek (14).

Po eksplozji możesz rzucić na dół granat dymny i spróbować eliminować wrogów albo skorzystać z wywołanego zamieszania i od razu rzucić się w stronę ścieżki z lewej (15). Jeśli rywale nie wypatrzą Lary, to spokojnie im uciekniesz.

Dżungla, rafineria i zniszczenie śmigłowca

Podążaj przed siebie jedyną możliwą drogą, w trakcie której trzeba będzie się nieco wspinać. Na końcu drogi dotrzesz do ołtarza, gdzie Lara nauczy się nowej umiejętności o nazwie Terror Jaguara.

112

Jest to specjalny rodzaj strzał halucynogennych do łuku. Trafiony nią przeciwnik zaczyna strzelać do swoich kompanów, a na końcu sam ginie. Po wejściu do dżungli będziesz mógł je przetestować. Wejdź na pobliskie drzewo i strzel strzałą w któregoś z rywali na dole. Po chwili sami się wykończą.

Rusz dalej i wejdź na okoliczne podwyższenie. Jest to świetny punkt, z którego możesz ostrzeliwać oddalonych wrogów (16) - w tym momencie strzały jaguara okażą się niezwykle pomocny. Gdyby przeciwnicy wypatrzyli Larę, to możesz odejść od brzegu podwyższenia i eliminować ich, gdy będą próbowali wejść na górę.

Po oczyszczeniu drogi możesz przejść przez wrogi obóz na jeden z dwóch sposobów - wchodząc po schodach z prawej lub zapuszczając się w dżunglę z lewej i korzystając z drzew oraz liny. Drugie rozwiązanie jest bezpieczniejsze, ponieważ jeśli ktoś w okolicy przeżył, to będziesz miał większe szanse go wypatrzeć.

Po przejściu przez drewniane ogrodzenie kontynuuj w stronę rafinerii. Po wejściu na most rozpocznie się scenka, po której Lara będzie musiała w akrobatyczny sposób pokonywać kolejne elementy walących się konstrukcji (obrazek powyżej).

114

Po zakończeniu sekwencji włączy się przerywnik, po którym Lara zdobędzie broń. Ukrywaj się za osłonami i eliminuj kolejnych wrogów. Warto ostrzeliwać wybuchowe beczki, które ułatwią walkę.

Po dotarciu w głąb rafinerii pojawi się nad nią śmigłowiec (17). Ukryj się za okrągłą przeszkodą i zacznij ostrzeliwać wrogów z prawej. Jednocześnie wypatruj czerwone beczki. Po trafieniu w trzy z nich (18, 19, 20), strącisz helikopter.

W tym momencie rozpocznie się ostatni przerywnik, kończący bieżące zadanie główne.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.