W zadaniu głównym o nazwie Oberwanie chmury Lara, po przedarciu się przez kilka silnie strzeżonych posterunków, dotarła do rafinerii na polach naftowych Porvenir.

Na miejscu bohaterka dokonała prawdziwego spustoszenia, rozprawiając się z wieloma żołnierzami, niszcząc śmigłowiec i obracając w pył całą rafinerię.

Po tych wybuchowych przygodach Lara razem z Jonah docierają do nowej lokacji o nazwie Misja San Juan.

W tym miejscu bohaterkę czeka do wykonania kilka zadań, po których przyjdzie w końcu czas na finał.

Via Veritas - przeszukanie biblioteki

Pierwsze zadanie rozpoczyna się podczas rozmowy z kobietą o imieniu Abba. Podążaj za nią, aż dotrzesz do jej znajomej, z którą porozmawiaj.

115

Od dziewczyny dowiesz się o lokalnej bibliotece, w której Lara może odnaleźć poszukiwany skarb. Wyrusz ścieżką w stronę wspomnianego budynku i wejdź do środka. Przejdź do pomieszczenia z prawej i zlokalizuj schody prowadzące na górę.

Kiedy do nich dotrzesz udaj się na piętro i skręć w prawo. Z lewej strony zobaczysz fragment podniszczonej ściany (1). Rozłup ją czekanem i przeczytaj napis, który się pojawi.

116

Wróć na dół i odnajdź kolejny fragment ściany (2), który można zniszczyć, po czym odczytaj kolejny napis. Po zdobyciu tych dwóch informacji zwróć uwagę na duży malunek na ścianie z lewej (3).

Wejdź z nim w interakcję. Po oględzinach zniszcz ścianę czekanem, dzięki czemu odkryjesz malunek z drogą krzyżową składającą się z siedmiu stacji.

117

Przejdź do pomieszczenia z lewej strony. Znajdziesz tu malunek na ścianie ukazujący ukrzyżowanego Jezusa (4). Przypatrz mu się, a potem zniszcz czekanem, dzięki czemu odkryjesz krzyż. Podejdź do niego i wejdź z nim w interakcję, co rozpocznie scenkę przerywnikową.

Via Crucis - droga krzyżowa i zagadka z lustrami

Po zmianie położenia krzyża w sąsiedniej lokacji pojawi się wejście do krypty. Kiedy bohaterowie zejdą na dół rusz przed siebie.

118

Dotrzesz do pomieszczenia z wózkiem i snopem światła. Złap za rączkę wózka (5) i przestaw go w prawo (6). Kiedy światło odbije się od lustra na wózku, trafi w punkt (7) nad drzwiami, dzięki czemu przejście się otworzy.

Przejdź do kolejnej lokacji i przyjrzyj się posągi Maryi. Następnie porozmawiaj z Jonah, który podsadzi Larę. Ta wytrze lustro nad figurą, dzięki czemu światło otworzy przejście do kolejnego pomieszczenia.

119

W kolejnym przestaw następne lustro o jedną pozycję w lewo i wejdź w interakcję z mechanizmem przy obrazie. Po spadnięciu na dół przejdź przez ścianę z przejściem w kształcie krzyża.

Trafisz do czegoś w rodzaju podziemnego kościoła, gdzie trzeba będzie rozwiązać kolejną zagadkę z lustrami.

  • Przestaw wózek z lewej (8) do przodu (9), aby światło przechodziło przez lustro.
  • Skorzystaj z pokrętła na wózku, aby skierować światło nad środkową wnękę (10), po czym wejdź w interakcję z mechanizmem poniżej sceny z Jezusem.
  • Przestaw wózek z prawej (11) w stronę wejścia (12), dzięki czemu przez lustro będzie przechodzić światło.
  • Skorzystaj z mechanizmu na wózku, aby ustawić snop światła nad pierwszą wnęką z lewej (13).

Uruchom mechanizm pod sceną ze stacji krzyżowej, co otworzy główne wrota (14). Przejdź przez nie, co zapoczątkuje przerywnik, w którym bohaterowie dotrą do poszukiwanego skarbu.

120

Po scence Lara wpadnie do wody. Zacznij szybko płynąć przed siebie omijając przeszkody oraz niszcząc przedmioty blokujące drogę (15). Po wypłynięciu na ląd zacznie się kolejna scenka.

Veni Vidi Peridi - przejście przez oddziały Trójcy

Po przerywniku Lara rozpocznie kolejną część misji w nowej lokacji. Tym razem trzeba będzie przejść przez kilka grup rywali.

121

Skieruj się przed siebie i poczekaj, aż żołnierze się rozejdą. Kiedy to nastąpi zabij szybko pierwszego (16) z nich. Następnie skieruj się za osłonę z lewej (17), gdzie poczekaj na drugiego (18).

Przejdź do dalszej części lokacji, trzymając się ściany z prawej. Podejdź do jej końca i zabij następnego przeciwnika (19). Potem z łatwością wyeliminujesz kolejnych (20), dzięki czemu będziesz mógł przejść dalej.

122

W kolejnej lokacji wysmaruj Larę błotem i wdrap się na górę po ściance z lewej. Rusz przed siebie i przeskocz na lewe ramię krzyża (21), a z niego na murek (22). Poczekaj na dogodny moment, po czym zeskocz na ziemię i szybko ukryj się w zaroślach (23) w narożniku z prawej. Możesz przy okazji zabić niepostrzeżenie lokalnego wartownika.

Następnie wskocz na podwyższenie (24). Znajdziesz tu między innymi amunicję i kanistry z benzyną. Poczekaj, aż większa grupa rywali znajdzie się na placu przed tobą (25), po czym rzuć w nich koktajlem mołotowa. Teraz wystarczy załatwić pozostałych niedobitków (np. strzelając do nich z łuku), a na koniec przejść przez bramę (26).

123

W kolejnej lokacji Larę czeka grupa wrogów. Zaczaj się w wysokich uprawach z prawej, a potem po kolei wyeliminuj trzech żołnierzy (27, 28, 29). Pozostałych dwóch (30, 31), znajdujących się za ogrodzeniem z prawej możesz zastrzelić z łuku.

Kiedy przejdziesz do dalszej części lokacji z lewej strony (32) ławą zacznie iść oddział żołnierzy. Możesz próbować eliminować ich pojedynczo lub skorzystać z broni maszynowej i ostrzelać zza osłony - możesz na przykład cofnąć się na początek lokacji i ukryć za autem.

124

Po oczyszczeniu terenu przejdź przez dom z lewej. Trafisz na podwórze, gdzie czeka cię otwarte starcie z rywalami. Ukryj się za osłoną i zacznij ostrzeliwać wrogów atakujących od strony zabudowań (33).

Kiedy rozprawisz się ze wszystkimi przejdź przez dom i skieruj się w stronę śmigłowca (34), czekającego na Larę za ogrodzeniem z prawej.

Rozpad - ucieczka przed osuwiskiem

Po dotarciu w pobliże śmigłowca rozpocznie się przerywnik filmowy, po którym Lara z Jonah zostaną na ziemi.

125

Po chwili ziemia zacznie się trząść i dojdzie do osuwiska, przed którym musisz zacząć uciekać. Wystarczy cały czas omijać przeszkody i skakać w momentach, gdy bohaterka musi gdzieś dotrzeć lub się wspiąć.

Na sam koniec oprócz samego skoku trzeba będzie też użyć czekana z liną na drewnianym słupie (35). Po dotarciu na skraj przepaści wykonaj skok do wody, co zakończy misję.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Najnowsze

Anthem - rozwój javelina: sprzęt, moduły, stymulanty

Wszystko o doświadczeniu oraz przedmiotach, które wpływają ogólną moc javelina.

Anthem - tryby gry: misje, fortyfikacje, gra swobodna

Rodzaje ekspedycji i aktywności, które wykonujemy w Anthem.

Reklama