Twórcy gry Spider-Man ujawnili, że Miles Morales - w komiksach będący kolejnym po Peterze Parkerze pajęczym herosem - pierwotnie w produkcji miał odegrać znacznie mniejszą rolę.

W wideo-wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot dyrektor kreatywny projektu - Brian Intihar - oznajmił, że początkowo postać miała pojawić się jedynie w scenie po napisach. Plany jednak zmieniono.

- W pierwszym szkicu opowieści miał jedynie wystąpić w końcowej sekwencji. Miles miał oglądać wydarzenia przedstawione w grze na komputerze i nagle ktoś zawołałby go po imieniu - wyjaśnia deweloper.

Intihar postanowił jednak ponownie przeczytać komiksy z bohaterem, a po lekturze zaczął coraz bardziej interesować się postacią. Uznał, że warto zwiększyć rolę Moralesa - szczególnie, że tytuł miał łączyć „znane i nowe”. Pomysł spodobał się też Billowi Rosemannowi z Marvela.

Zobacz: Spider-Man - Poradnik, Solucja

Spider-Man dostępne jest tylko na PS4. „Insomniac Games pokazuje, jak powinno się robić gry o superbohaterach” - napisaliśmy w naszej recenzji, przyznając produkcji rekomendację.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.