W poprzednim zadaniu głównym o nazwie Ku chwale rebelii Lara najpierw odkrywała miejsce położenia przywódczyni rebeliantów o imieniu Unuratu, a następnie musiała dostać się do więzienia i ją uwolnić.

Właśnie w tym momencie rozpoczyna się bieżąca misja. Celem Lary i Unuratu jest opuszczenie więzienia i ucieczka przed przeciwnikami.

Warto dodać, że tym razem bohaterka nie będzie skazana jedynie na własne siły.

Uwolniona przywódczyni rebelii nie jest bowiem przysłowiowym piątym kołem u wozu, ale bardzo sprawną i zabójczą wojowniczką, która wspomoże główną bohaterkę.

Zacznij od zlokalizowania osłabionego fragmentu ściany. Podejdź do niego i zniszcz kamienie czekanem, dzięki czemu będzie można opuścić celę.

103

Kiedy znajdziesz się na drewnianej platformie strzel z łuku w belkę (1) po drugiej stronie, a następnie zjedź po linie. Po dotarciu na drugi brzeg Lara złapie się rękami gzymsu.

Zacznij kierować się w lewą stronę. Po chwili nad bohaterką pojawi się przeciwnik. Z pozycji, w której się znajdujesz, ściągnij go w przepaść, po czym wejdź na górę. Skieruj się w lewo, stań na mostku (2) i przeskocz na ścianę (3), po której wejdź wyżej (4).

104

Na miejscu rozpraw się z przeciwnikiem, a po chwili Unuratu upora się z kolejnym. Wyrusz wtedy za kobietą, przechodząc przez drewniany mostek z lewej. Kontynuuj, aż do świątyni, gdzie pomóż Unuratu otworzyć drzwi.

Po chwili szamotaniny kobieta powróci w stroju gwardyjskim i zacznie tłumaczyć znajdujące się wokół symbole. Teraz wystarczy cały czas podążać za Unuratu. W końcu wyjdziecie na zewnątrz, gdzie idź jedyną możliwą drogą wśród tłumu. Przy okazji będziesz świadkiem rytualnej egzekucji (5).

105

Kieruj się w prawo, aż dotrzesz do wrót pilnowanych przez strażników. Kiedy Lara zdradzi hasło rusz przed siebie. W kolejnej lokacji czeka cię nieco wspinaczki. Zacznij od wskoczenia na podwyższenie z lewej (6).

Następnie zacznij wspinać się po prawej nodze posągu (7) - kontynuuj, aż dotrzesz na prawą rękę (8). Weź rozbieg i przy pomocy czekana z liną przeskocz na drugą dłoń (9), skąd skieruj się do przejścia (10).

106

Trafisz do grobowca Sinchi Chiqa, przez który przejdź (po drodze będzie przerywnik). W kolejnej lokacji będziesz musiał wyeliminować duży oddział wojowników. Istnieją dwie metody - możesz wyciągnąć broń palną i łuk i zabijać wrogów w otwartej walce. W takim przypadku koniecznie pozostawaj w ruchu i korzystaj z okolicznych osłon.

Druga możliwość, to eliminowanie rywali jednego po drugim, korzystając z okolicznej roślinności, gdzie możesz się ukryć. Dobrym miejscem jest wysoka trawa (11) przed bohaterką. Możesz tu czekać na wrogów i zabijać ich po cichu, gdy nikt na nich nie patrzy (12).

Po rozprawieniu się z przeciwnikami skieruj się w stronę przejścia na końcu lokacji. Kiedy przejdziesz przez ciasne przejście włączy się kolejny przerywnik, kończący bieżącą misję.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

VideoGramy w Anthem

Misja poboczna.