Dziennikarze magazynu EDGE przeprowadzili wywiad z producentem Cyberpunk 2077. Deweloper opowiedział o tym, jak sukces Wiedźmina 3 dodał CD Projekt Red pewności siebie, a także o trudnościach projektowania futurystycznego świata (dzięki, GamingBolt).

„Dzięki Dzikiemu Gonowi czujemy się teraz bezpiecznie w tym, co robimy. Obecnie nasi artyści od środowiska pracują nad jednym z poziomów gry i nie boją się próbować nowych rzeczy. Według mnie seria Wiedźmin była dobra, natomiast Cyberpunk będzie bardzo dobry, właśnie dlatego, że nie boimy się zmian” - tłumaczy Richard Borzymowski.

„Do tego na pewno potrzeba odpowiedniej dozy determinacji. Od początku mówiliśmy sobie »Okej, to jest ogromny projekt, ale właśnie to jest naszym celem«” - dodaje.

cyb2
CD Projekt Red mierzy coraz wyżej

Deweloper przekonuje, że zarówno Dziki Gon, jak i Cyberpunk 2077 to gry złożone, ale pierwsza wymieniona produkcja była złożona w inny sposób.

„To nie tak, że projektowanie lasów i łąk jest łatwiejsze i tańsze, ale na pewno więcej wybacza. Jeśli jakieś drzewo jest umiejscowione za bardzo na prawo, to nie szkodzi. Ale jeśli w centrum miasta postawisz jeden budynek za daleko innego, to nie zadziała”.

Dziennikarze rozmawiali także z głównym animatorem, Maciejem Pietrasem, który poinformował, że gra zaprezentuje nowy system animacji twarzy oparty na mięśniach. CD Projekt Red ma także dostęp do nowego studia służącego przechwytywaniu ruchu aktorów.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest znana. Gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały