Resident Evil 2 powraca w formie remake'u z prawdziwego zdarzenia. Capcom stawia bowiem nie tylko na ulepszenie oprawy wizualnej, ale na przebudowę lokacji i zmiany w rozgrywce, a nawet w fabule.

Otrzymujemy survival horror w klasycznym znaczeniu, a więc grę, w której ważne jest poszukiwanie amunicji i rozsądne pociąganie za spust, by nigdy nie zabrakło nam pocisków. Nawet jeden przeciwnik może nam mocno zaszkodzić, jeżeli mu na to pozwolimy.

  • Premiera: 25 stycznia 2019 roku
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Cenega

Premiera i edycje

Remake Resident Evil 2 zadebiutuje 25 stycznia 2019 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Wersja na Xbox One X oraz PS4 Pro doczeka się usprawnień graficznych - przede wszystkim wyższej rozdzielczości.

Zamawiając grę przed premierą, zagwarantujemy sobie dostęp do dodatkowej broni - miecza samurajskiego. Ponadto, otrzymamy też zestaw tapet i motywów inspirowanych grą.

W sprzedaży dostępna jest też edycja Deluxe (290 zł). W jej skład wchodzą dwa dodatkowe stroje dla Leona i trzy kostiumy dla Claire. Do tego dodatkowy model miecza samurajskiego i ścieżka dźwiękowa z oryginalnej gry do aktywowania w remake'u.

re2remakehub1

Historia, bohaterowie

Remake Resident Evil 2, podobnie jak oryginał, zabiera graczy do Raccoon City. Trafiamy tam w dniu ataku biologicznego, w wyniku którego t-Virus zamienia mieszkańców w zombie.

Leon Kennedy jest początkującym policjantem, który miał rozpocząć swój pierwszy dzień w pracy. Claire Redfield poszukuje natomiast swojego brata (bohatera pierwszego Resident Evil), który jest związany z policją w Raccoon City.

Co ważne, remake pozwoli wybrać, kim chcemy zagrać w pierwszej kolejności. Przygotowano dwie oddzielne kampanie, a twórcy postarali się, by tym razem - w przeciwieństwie do oryginału - gracze nie musieli zbyt często przemierzać tych samych lokacji różnymi bohaterami.

Oczywiście, losy Leona i Claire w pewnym momencie się połączą. Ogólne założenia fabuły pozostaną podobne do tych z wydanej w 1998 roku produkcji. Niektóe postacie poboczne mogą być jednak wprowadzone inaczej, inne zostaną nieco odmienione - przykładowo, zmieniono wizerunek tajnej agentki Ady Wong.

Rozgrywka

Znaczące zmiany poczyniono w zakresie gameplay. Remake Resident Evil 2 zrywa z systemem statycznej kamery znanym z oryginalnej wersji gry. Zamiast tego, otrzymujemy współczesną kamerę TPP, nad ramieniem bohatera.

Taka zmiana zmusiła twórców do zupełnego przeprojektowania niektórych lokacji. Rozgrywka przypomina teraz bardziej Resident Evil 4 czy kolejne odsłony, choć jest nieco wolniejsza. Deweloperzy zachowują ciężki klimat horroru.

Na początku zabawy będziemy dysponować tylko pistoletem, arsenał powiększymy w trakcie gry. Istotne jest celowanie w głowy potworów, gdyż w ten sposób zaoszczędzimy amunicję, pozbywając się wrogów nieco szybciej.

re2remakehub2

Poza zwykłymi zombie, nie zabraknie też niebezpiecznych przeciwników specjalnych. Powrócą choćby Licker i Tyrant, których z pewnością kojarzą fani Resident Evil 2.

Walka odgrywa dużą rolę, ale równie istotne jest eksplorowanie lokacji, szukanie przedmiotów i sposobów na dalszą drogę. Nie zabraknie zagadek środowiskowych.

Reklama